gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Haarlem streept zijn volleybaldromen af

d41b9230f1ede510a10405aac65e174c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Voor het hele volleybal is het heel belangrijk”, zegt Van Haarlem over de eerste WK-eindronde die de Nederlandse heren sinds 2002 spelen. De nummer 25 van de wereldranglijst treft met Frankrijk, Brazilië, China, Canada en Egypte louter tegenstanders die hoger staan op de ranking. “Het zijn wel echt de wereldtoppers”, weet Van Haarlem. “Dus we zullen het heel moeilijk krijgen. We zijn heel erg blij als we de tweede ronde kunnen halen. Met China en Egypte hebben we ook iets mindere landen in de poule. Het wordt lastig, maar we gaan er gewoon voor.”

Het Wereldkampioenschap gaat woensdag voor Oranje van start met een wedstrijd tegen Canada in het Bulgaarse Roese. De laatste groepswedstrijd is maandag tegen Egypte. Mocht Nederland vriend en vijand verrassen en de groepsronde doorkomen, dan wacht zondag 30 september de finale in Turijn, aan de voet van de Italiaanse Alpen. “Als we het op het WK goed doen, helpt dat ons enorm op de wereldranglijst”, aldus Van Haarlem. “Dit zijn goede tegenstanders, daar trekken we ons aan op. Daar leer je van en word je alleen maar beter van.”

Dromen worden afgestreept
Na het spelen van het Wereldkampioenschap gaat voor Van Haarlem nog een andere droom in vervulling bij zijn Tsjechische clubteam VK ČEZ Karlovarsko. “Het enige wat ik dan nog niet heb gespeeld is Champions League”, aldus de Doetinchemmer. “Dat ga ik met mijn Tsjechische club doen. We zijn direct geplaatst voor de poulefase en daar ben ik ook ontzettend benieuwd naar. Zo heb ik tegen het einde van mijn carrière toch nog een aantal fantastische dingen op het programma staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

Richard Berenschot wederom informateur Oude IJsselstreek

Net als vier jaar geleden is de Winterswijkse Richard Berenschot informateur in de gemeente Oude IJsselstreek. De reden dat hij de klus in de gemeente weer mag klaren is volgens grootste partij Lokaal Belang (zeven zetels) het goede resultaat van de vorige keer.

112AN Ongeval met Duitse ambulance.jpg

Botsende verkeersculturen: Nederlanders op Duitse snelwegen vaak betrokken bij zware ongevallen

Nederlanders zijn opvallend vaak betrokken bij zware ongevallen op Duitse snelwegen in de grensregio. Dat voedt een hardnekkig cliché, maar cijfers laten een ander beeld zien: niet nationaliteit, maar verschillen in verkeerssystemen lijken de belangrijkste oorzaak.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.