Ulft, Netherlands

Van Haarlem streept zijn volleybaldromen af

Regio8 | 11 september 2018 13:02 | Aangepast op 11 september 2018 13:02

“Voor het hele volleybal is het heel belangrijk”, zegt Van Haarlem over de eerste WK-eindronde die de Nederlandse heren sinds 2002 spelen. De nummer 25 van de wereldranglijst treft met Frankrijk, Brazilië, China, Canada en Egypte louter tegenstanders die hoger staan op de ranking. “Het zijn wel echt de wereldtoppers”, weet Van Haarlem. “Dus we zullen het heel moeilijk krijgen. We zijn heel erg blij als we de tweede ronde kunnen halen. Met China en Egypte hebben we ook iets mindere landen in de poule. Het wordt lastig, maar we gaan er gewoon voor.”

Het Wereldkampioenschap gaat woensdag voor Oranje van start met een wedstrijd tegen Canada in het Bulgaarse Roese. De laatste groepswedstrijd is maandag tegen Egypte. Mocht Nederland vriend en vijand verrassen en de groepsronde doorkomen, dan wacht zondag 30 september de finale in Turijn, aan de voet van de Italiaanse Alpen. “Als we het op het WK goed doen, helpt dat ons enorm op de wereldranglijst”, aldus Van Haarlem. “Dit zijn goede tegenstanders, daar trekken we ons aan op. Daar leer je van en word je alleen maar beter van.”

Dromen worden afgestreept
Na het spelen van het Wereldkampioenschap gaat voor Van Haarlem nog een andere droom in vervulling bij zijn Tsjechische clubteam VK ČEZ Karlovarsko. “Het enige wat ik dan nog niet heb gespeeld is Champions League”, aldus de Doetinchemmer. “Dat ga ik met mijn Tsjechische club doen. We zijn direct geplaatst voor de poulefase en daar ben ik ook ontzettend benieuwd naar. Zo heb ik tegen het einde van mijn carrière toch nog een aantal fantastische dingen op het programma staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Terugblik | Dit was het jubileumjaar van Normaal

Voor liefhebbers van Achterhoekse dialectmuziek was 2025 een bijzonder jaar. De dialectrockband Norm...

Burgemeester Van Domburg: 'Raadsleden durfden en konden hun werk niet meer doen'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor Patrick van Domburg was d...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een winters begin van 2026

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...