gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Haarlem in Doetinchem voor interland

998f80220ac94ca12278d5ebbd4ac288.jpg
Redactie REGIO8 |
“Meestal komen we wel één keer per twee jaar met Oranje in Doetinchem, maar het blijft heel bijzonder”, aldus de 29-jarige spelverdeler Daan van Haarlem, die voor de interland terugkeert in zijn stad. “Ik ken veel mensen, kom er vandaan. Het is een vertrouwd nest.” Tegenstander Argentinië is de nummer zeven van de wereldranglijst, een mooie uitdaging voor nummer 25 Nederland. “Het is een sterke tegenstander”, aldus de speler van de Tsjechische topclub VK Karlovarsko. “We moeten zien of we ons daaraan kunnen optrekken.”

De wedstrijd tegen de Zuid-Amerikanen is een van de uitzwaaiwedstrijden richting het WK dat volgende week van start gaat. Voor het eerst sinds 2002 maakt Oranje onderdeel uit van het toernooi. “Daarom is het voor ons goed dat we ons hebben geplaatst, maar ook voor het hele volleybal.” Toch is Nederland in een poule met onder meer Frankrijk, Brazilië en Canada een underdog. “We gaan er volle bak voor en het zou fantastisch zijn als we doorkomen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.