Ulft, Nederland
Terug

Van Haarlem in Doetinchem voor interland

998f80220ac94ca12278d5ebbd4ac288.jpg
Redactie REGIO8 |
“Meestal komen we wel één keer per twee jaar met Oranje in Doetinchem, maar het blijft heel bijzonder”, aldus de 29-jarige spelverdeler Daan van Haarlem, die voor de interland terugkeert in zijn stad. “Ik ken veel mensen, kom er vandaan. Het is een vertrouwd nest.” Tegenstander Argentinië is de nummer zeven van de wereldranglijst, een mooie uitdaging voor nummer 25 Nederland. “Het is een sterke tegenstander”, aldus de speler van de Tsjechische topclub VK Karlovarsko. “We moeten zien of we ons daaraan kunnen optrekken.”

De wedstrijd tegen de Zuid-Amerikanen is een van de uitzwaaiwedstrijden richting het WK dat volgende week van start gaat. Voor het eerst sinds 2002 maakt Oranje onderdeel uit van het toernooi. “Daarom is het voor ons goed dat we ons hebben geplaatst, maar ook voor het hele volleybal.” Toch is Nederland in een poule met onder meer Frankrijk, Brazilië en Canada een underdog. “We gaan er volle bak voor en het zou fantastisch zijn als we doorkomen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

02 Cocaine00.png

Voormalig burgemeester van Bronckhorst legde onterecht dwangsom voor drugshandel op

De Raad van State heeft geoordeeld dat de voormalige burgemeester van Bronckhorst, Marianne Besselink, een man uit Dieren onterecht een dwangsom heeft opgelegd. De man zou volgens de burgemeester een drugsdealer zijn, maar dit ziet de Raad van State toch echt anders.

Boeken Achterhoek & Liemers.jpg

Vijf genomineerden Beste Boek Achterhoek en Liemers 2025 gepresenteerd

Vijf boeken zijn genomineerd voor Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De winnaar wordt zondag 1 maart bekendgemaakt tijdens de aftrap van de Waeke van ’t Achterhookse en Liemerse Book.

IMG_0210.jpeg

Doetinchemse burgemeester Boumans beste lokale bestuurder van 2025

Mark Boumans is woensdagavond benoemd tot Nederlands beste lokale bestuurder van 2025. De burgemeester van Doetinchem en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ontving de prijs in Amsterdam bij de uitreiking van nieuwsplatform Binnenlands Bestuur.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.