gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Gorkom te gast bij AchterhoekSportTV

50ffd029f9c040373b7af50a760660ca.jpg
Redactie REGIO8 |
BMX’er Jelle van Gorkom en volleybalmanager Theo Hofland kijken die ochtend terug op hun verblijf op de Olympische Spelen in Rio, waar vooral de wereld van Van Gorkom op zijn kop is gezet door de winst van zilver. Hofland was in Rio om het damesvolleybalteam te begeleiden. Zij werden uiteindelijk vierde. Verder zijn enkele talenten van Orion uit Doetinchem te gast, die wellicht kunnen schitteren op de Spelen van 2020 of 2024.

De opnamen van AchterhoekSportTV zijn gekoppeld aan de loting van de Seesing Personeel Achterhoek Cup. Het toernooi vindt voor de vijfde keer plaats en telt drie categorieën: heren, onder 15 en vrouwenvoetbal. Een aantal trainers van deelnemers aan de Achterhoek Cup reageert vervolgens bij AchterhoekSportTV op de loting. Verder blikken de trainers Dennis van Beukering (Silvolde), Bas van London (DZSV) en Jos Heutinck (FC Trias) vooruit op het nieuwe voetbalseizoen.

De Graafschap
In de derde uitzending staat de seizoenstart van De Graafschap centraal. Commercieel directeur Martine Zuil kijkt terug op de bewogen zomermaanden en, waarin de club veelvuldig met de KNVB om tafel zat. Ook de prestaties in de eerste wedstrijden van het seizoen worden besproken met Graafschap-watcher Michiel Fukking en een speler van de eerste divisionist uit Doetinchem.

De drie thema-blokken worden in de week na de opnamen uitgezonden op REGIO8. Op maandag 12 september zendt de streekomroep de loting van de Achterhoek Cup uit. Dinsdag 13 september staat de rol van de Achterhoekers tijdens de Olympische Spelen centraal en op woensdag 14 september is het de beurt aan De Graafschap. REGIO8 is in de hele Achterhoek en Liemers te zien op televisiekanaal 555 bij KPN en bij Ziggo op 36 of 326. Ook zijn de uitzendingen live te volgen of terug te kijken via REGIO8.nl

De samenwerking tussen REGIO8 en de groep vrijwilligers die AchterhoekSportTV is gestart, is in de afgelopen maanden geïntensiveerd. De pilot van het programma die tijdens CityBeach in Doetinchem heeft plaatsgevonden en waar een aantal sporters uit de streek belangeloos aan heeft meegewerkt, heeft voldoende aanknopingspunten opgeleverd om in het nieuwe sportseizoen vier live-uitzendingen te kunnen maken. Mede door de aanvulling van de beroepskrachten van de streekomroep kunnen kwaliteit en continuïteit gewaarborgd worden.

Sport en muziek

De opnamen zijn overigens vrij toegankelijk voor publiek. Belangstellenden kunnen vanaf 10.00 uur terecht in de Popzaal. Op dat moment wordt begonnen met de loting van het vrouwen- en jeugdtoernooi van de Achterhoek Cup. Om 10.25 uur start de opname van de eerste uitzending met Claudia van Gestel en Hans Hissink als presentatoren. De opnamen van AchterhoekSportTV duren tot 12.00 uur.

In de middag vinden er in dezelfde zaal opnamen van Behind The Corner plaats, waar vier Achterhoekse bands live optreden en er wordt gediscussieerd over de financiering van de popmuziek in de Achterhoek. De aanleiding is de commotie die is ontstaan na de subsidie aan De Staat. Discussieleider Erik Hagelstein en Meindert Bussink praten samen met verschillende gasten over dit onderwerp en leggen verband met de popcultuur in de Achterhoek. Behind The Corner begint om 15.00 uur in de Popzaal. Toegangs is vrij.

Foto: REGIO8

Lees ook

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.