Ulft, Nederland
Terug

Van Gaal opent voetbalmuseum in Braamt

bffc67c44129535c8da23862c2770665.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een droom die uitkomt", aldus de oprichter van voetbalmuseum Home of Football Fred Baars. "Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven." In een schuur achter zijn woning is het verzamelde levenswerk van een ware voetbalfanaat te zien. Tussen de honderden shirts, sjaals, vaantjes en foto’s zitten ware pareltjes. Zo is de originele stadionlamp van stadion de Vijverberg te zien en hangt er een gesigneerd shirt van de Braziliaanse stervoetballer Pelé.

Voetbaltrainer Louis van Gaal, sinds zaterdag officieel met pensioen nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was zichtbaar onder de indruk. "Fred Baars is eigenlijk de verbroedering in de sport, dat wil hij uitdrukken", zegt Van Gaal over de collectie. "Het is niet één club. Ook Feyenoord is hier, maar Ajax is hier ook. Én De Graafschap is hier ook. Het gaat er een beetje om dat ik het mooi vind dat iemand zo’n passie op kan brengen."

Bezoek op afspraak

Het Home of Football-museum in Braamt bezoeken kan alleen op afspraak door contact op te nemen met eigenaar Baars. "Anders is het minder leuk", zegt Van Gaal over de aanwezigheid van de voetbalfanaat zelf. "Achter ieder item zit een verhaal en dat is mooi om te horen met de passie van Fred."

Foto: REGIO8

Lees ook

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.