gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Gaal opent voetbalmuseum in Braamt

bffc67c44129535c8da23862c2770665.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een droom die uitkomt", aldus de oprichter van voetbalmuseum Home of Football Fred Baars. "Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven." In een schuur achter zijn woning is het verzamelde levenswerk van een ware voetbalfanaat te zien. Tussen de honderden shirts, sjaals, vaantjes en foto’s zitten ware pareltjes. Zo is de originele stadionlamp van stadion de Vijverberg te zien en hangt er een gesigneerd shirt van de Braziliaanse stervoetballer Pelé.

Voetbaltrainer Louis van Gaal, sinds zaterdag officieel met pensioen nadat zijn contract bij Manchester United afliep, was zichtbaar onder de indruk. "Fred Baars is eigenlijk de verbroedering in de sport, dat wil hij uitdrukken", zegt Van Gaal over de collectie. "Het is niet één club. Ook Feyenoord is hier, maar Ajax is hier ook. Én De Graafschap is hier ook. Het gaat er een beetje om dat ik het mooi vind dat iemand zo’n passie op kan brengen."

Bezoek op afspraak

Het Home of Football-museum in Braamt bezoeken kan alleen op afspraak door contact op te nemen met eigenaar Baars. "Anders is het minder leuk", zegt Van Gaal over de aanwezigheid van de voetbalfanaat zelf. "Achter ieder item zit een verhaal en dat is mooi om te horen met de passie van Fred."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.