gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Balveren in Silvolde bestaat 100 jaar

81a5fd7c1d9ed22e0190c49591ec53d8.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik denk dat het heel bijzonder is”, vertelt de trotse mede-eigenaar Jan van Balveren. “Wat vaak gebeurt is dat de eerste generatie ‘opbouwt’, de tweede ‘bouwt het verder uit’ en bij de derde zeggen ze altijd ‘die bouwt het af’.” Van Balveren behoort tot de derde generatie in de geschiedenis van de tweewielerwinkel, maar is van plan om nog wel even door te gaan. “Op dit moment is er nog geen sprake van dat ik stop”, aldus de opgewekte verkoper. “Drie of vier dagen in de week ben ik hier en dat komt ook omdat ik er vreselijk veel schik in heb om hier te zijn. Ik hoef niet meer zo nodig, maar ik vind het zo leuk.”

De honderd jaar oude fietsenwinkel zal in de toekomst worden overgenomen door mede-eigenaar Kevin Wisselink, maar hij is niet van plan zijn vingers te branden aan de naam van de tweewielerzaak. “Van Balveren heeft al zo’n naam opgebouwd hier in de regio”, zo laat Wisselink weten. “Dat hou ik graag aan.” De fietsenwinkel is volgens de mede-eigenaar nog lang niet afgeschreven. “Ik hoop eigenlijk dat als het zo doorgaat zoals het nu gaat, dat we over tien jaar nog steeds mooie fietsenwinkels hebben waar je gewoon fysiek naar binnen kunt lopen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.