gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse wielrenners verruilen traditioneel de fiets voor oliebollen

ada3ffe3925c0475180885cd73b53556.jpg

Het is een traditie voor veel Achterhoekers de laatste dagen van het jaar, oliebollen bakken. Veel goede doelen, verenigingen en stichtingen verkopen dan ook jaarlijks de zelfgemaakte lekkernijen om geld op te halen. Zo ook bij wielertourclub RTC De Wildt uit Ulft.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Het is eigenlijk een manier dat je eigenlijk toch een beetje de clubkas probeert te spekken, zodat je evenementen kunt organiseren door het jaar heen, zodat de leden daar niet zoveel eigen bijdrage hoeven toe te voegen”, vertelt mede-initiatiefnemer Wiel Geelen. Naast het bakken van duizenden Oliebollen en appelbeignets voor de vereniging, heeft het voor de leden ook een andere functie. “Het is natuurlijk ook zo dat je elkaar anders leert ontmoeten en andere gesprekken hebt dan op de fiets. Daar is het natuurlijk alleen hard fietsen. Na het oliebollenbakken maken we ook altijd even tijd om te ‘evalueren’ en dat kan altijd nog wel eens wat later worden”, grapt Geelen.

Over de toonbank vlogen duizenden oliebollen bij de wielervereniging. Vanuit de kantine bij atletiek vereniging Atletico, werd er druk verkocht en in het centrum van Ulft stond ook een kraam. Voor een vereniging in Gaanderen werd er zelfs een bestelling van zo’n 3500 oliebollen gemaakt. Geelen merkt dat de oliebollen goed in de smaak vallen. “We krijgen best veel enthousiaste reacties, dat ze erg content zijn. Maar er moet natuurlijk wel aandacht aan besteed worden, want anders gaat het mis.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.