Ulft, Netherlands

Ulftse Housheer ziet Oranje stunten op WK

De Oranje handbaldames hebben in het WK-duel met Noorwegen met 28-30 een sensationele zege geboekt. De Ulftse Dione Housheer kreeg in de wedstrijd van vrijdagmiddag geen speeltijd van bondscoach Emmanuel Mayonnade.
Regio8 | 6 december 2019 14:59 | Aangepast op 6 december 2019 14:59
Nederland speelde de laatste wedstrijd van de poule om een betere uitgangspositie te verschaffen voor de hoofdronde van het toernooi. De ploeg van bondscoach Mayonnade verzekerde zich in het vorige duel tegen Servië voor de volgende ronde. De Ulftse Housheer zag vanaf de bank hoe het Nederlandse team in de eerste helft van de wedstrijd tegen de Noren op achterstand kwam. De ruststand was 14-18 in het voordeel van Noorwegen, die een van de favorieten zijn voor de WK-winst. Na de pauze knokte de Nederlandse handbalsters zich terug en wisten ze met 30-28 te winnen. Het is voor het eerst in twintig jaar dat Nederland van Noorwegen wint.

De Nederlandse handbalsters nemen door de overwinning op de drievoudig wereldkampioen vier punten mee naar de volgende ronde. Alleen de onderlinge resultaten tegen de geplaatste ploegen uit de poule worden namelijk meegeteld. Nederland speelt in de hoofdronde drie duels, waarvan de eerstvolgende op zondag 8 december tegen Duitsland.

Foto: Nederlands Handbal Verbond

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...