gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulft is het dorp van drie schutterijgilden

9ffaa3507902dc40ea65fb2a0955d1b6.jpg
Redactie REGIO8 |
"Vanuit vroeger hebben de verschillende verenigingen hun eigen identiteit", legt Ton Schreur uit. Hij is voorzitter van Schutterij De Eendracht. Het feest van deze schutterij wordt gevierd in de wijk Oer aan de noordkant van het dorp. In Ulft zitten naast De Eendracht zowel Schuttersgilde St. Joris als Schuttersgilde St. Hubertus. "Vanuit de oorsprong hebben we twee parochies en het buurtschap de Pol", aldus Schreur. "Zo zijn de drie verenigingen ontstaan."

"Vroeger was het haat en nijd", aldus voorzitter Patrick van Wijngaarden van Sint Hubertus over de onderlinge relatie. "Als wij daar kwamen met de reveille was het not done. Tegenwoordig kunnen we allemaal heel goed met elkaar." Daar is voorzitter Bas de Leeuw van Schuttersgilde St. Joris het mee eens: "De onderlinge concurrentie is er tijdens de concoursen. Het mooiste is dat we met z’n drieën kermissen vieren en dat mensen overal terecht kunnen. Onze doelstelling is dat we het voor de mensen zo gezellig mogelijk maken."

De nieuwe Koning van Oer en de Pol
Zowel door het schuttersgilde St Joris als Schutterij De Eendracht is maandag geschoten om het koningschap. Jos Schepers is de nieuwe Koning van de Polse Kermis van Sint Joris geworden. Op de Oerse kermis ging die eer naar Mark Bruins. Schuttersgilde Sint Hubertus schoot maandag alleen voor de eer en kroont in september een nieuwe koning.

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.