Ulft, Nederland
Terug

Uitvoering nieuwbouw Almende kan starten

5112d00c8a68c2efd6089ec3122d4252.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn er ongelofelijk blij mee”, zegt schooldirecteur Roelof Louwsma. “De volgende stap is te zorgen voor het programma van eisen, zodat we de markt op kunnen en met partijen om tafel kunnen gaan zitten die uiteindelijk gaan bouwen.” De locaties Wesenthorst in Ulft en Bluemers in Silvolde zullen op den duur gaan sluiten, omdat er op de nieuwe locatie plek komt voor zo’n 800 VMBO-leerlingen. Daarmee wordt het middelbare onderwijs in Oude IJsselstreek gecentreerd in Silvolde.

De verhuizing van de leerlingen zal nieuwe verkeersstromen op gang brengen. “Zowel de bewegingen met auto’s, maar ook vooral fietsers en scooters”, zegt wethouder Peter van de Wardt. “Dat zijn de leerlingen die naar deze school komen en weer naar huis gaan. Daar moeten we goede afspraken over maken en daar moet goede infrastructuur voor komen.”

Nieuw gebouw, nieuw onderwijs
Directeur Louwsma hoopt dat er met de komst van een nieuw en duurzaam gebouw ook plek is voor modern onderwijs. “Je kan een heel ander onderwijsconcept neer gaan leggen, dat gaan we niet doen”, aldus Louwsma. “We kunnen ook kiezen voor een gebouw met dertig lokalen voor dertig leerlingen, zodat we weer in busopstelling les kunnen geven, maar dat verdient de leerling niet.” De school wil in gesprek met verschillende partijen om tot een onderwijsvorm te komen die in het midden ligt.

Foto: REGIO8

Lees ook

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.