gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Uitvoering nieuwbouw Almende kan starten

5112d00c8a68c2efd6089ec3122d4252.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn er ongelofelijk blij mee”, zegt schooldirecteur Roelof Louwsma. “De volgende stap is te zorgen voor het programma van eisen, zodat we de markt op kunnen en met partijen om tafel kunnen gaan zitten die uiteindelijk gaan bouwen.” De locaties Wesenthorst in Ulft en Bluemers in Silvolde zullen op den duur gaan sluiten, omdat er op de nieuwe locatie plek komt voor zo’n 800 VMBO-leerlingen. Daarmee wordt het middelbare onderwijs in Oude IJsselstreek gecentreerd in Silvolde.

De verhuizing van de leerlingen zal nieuwe verkeersstromen op gang brengen. “Zowel de bewegingen met auto’s, maar ook vooral fietsers en scooters”, zegt wethouder Peter van de Wardt. “Dat zijn de leerlingen die naar deze school komen en weer naar huis gaan. Daar moeten we goede afspraken over maken en daar moet goede infrastructuur voor komen.”

Nieuw gebouw, nieuw onderwijs
Directeur Louwsma hoopt dat er met de komst van een nieuw en duurzaam gebouw ook plek is voor modern onderwijs. “Je kan een heel ander onderwijsconcept neer gaan leggen, dat gaan we niet doen”, aldus Louwsma. “We kunnen ook kiezen voor een gebouw met dertig lokalen voor dertig leerlingen, zodat we weer in busopstelling les kunnen geven, maar dat verdient de leerling niet.” De school wil in gesprek met verschillende partijen om tot een onderwijsvorm te komen die in het midden ligt.

Foto: REGIO8

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.