Ulft, Nederland
Terug

Uitvoering nieuwbouw Almende kan starten

5112d00c8a68c2efd6089ec3122d4252.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn er ongelofelijk blij mee”, zegt schooldirecteur Roelof Louwsma. “De volgende stap is te zorgen voor het programma van eisen, zodat we de markt op kunnen en met partijen om tafel kunnen gaan zitten die uiteindelijk gaan bouwen.” De locaties Wesenthorst in Ulft en Bluemers in Silvolde zullen op den duur gaan sluiten, omdat er op de nieuwe locatie plek komt voor zo’n 800 VMBO-leerlingen. Daarmee wordt het middelbare onderwijs in Oude IJsselstreek gecentreerd in Silvolde.

De verhuizing van de leerlingen zal nieuwe verkeersstromen op gang brengen. “Zowel de bewegingen met auto’s, maar ook vooral fietsers en scooters”, zegt wethouder Peter van de Wardt. “Dat zijn de leerlingen die naar deze school komen en weer naar huis gaan. Daar moeten we goede afspraken over maken en daar moet goede infrastructuur voor komen.”

Nieuw gebouw, nieuw onderwijs
Directeur Louwsma hoopt dat er met de komst van een nieuw en duurzaam gebouw ook plek is voor modern onderwijs. “Je kan een heel ander onderwijsconcept neer gaan leggen, dat gaan we niet doen”, aldus Louwsma. “We kunnen ook kiezen voor een gebouw met dertig lokalen voor dertig leerlingen, zodat we weer in busopstelling les kunnen geven, maar dat verdient de leerling niet.” De school wil in gesprek met verschillende partijen om tot een onderwijsvorm te komen die in het midden ligt.

Foto: REGIO8

Lees ook

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit andere landelijke gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.