Ulft, Netherlands

Tweeduizend kuub mest teistert boerenerf

Regio8 | 24 februari 2017 09:14 | Aangepast op 24 februari 2017 09:14
Omstreeks 08.30 uur kreeg de brandweer een melding van een incident in het buitengebied van Aalten. Het gaat om een grote mestsilo, dat het gewicht van de stront door de wind niet meer aankon. Een grote hoeveelheid mest liep daardoor uit de silo en verspreidde zich over het erf. De brandweer is ter plaatse gekomen en een politiehelikopter is uitgerukt om luchtfoto’s te nemen. Gemeente Aalten kwam ter plaatse om te kijken naar een oplossing.

De mest is in een watergang gestroomd, die uitkomt in de Schaarsbeek. Deze kleine watergang is afgedamd en wordt leeggepompt, vervolgens zal het schoon worden gemaakt. De mest verplaatst zich in het water via de Keizersbeek en de Aa-Strang naar de Oude IJssel en de Gelderse IJssel. Het waterschap controleert die hele traject door middel van metingen. Tot op heden zijn er volgens Waterschap Rijn en IJssel nog geen verontrustende resultaten waargenomen.

Het waterschap verwacht dat de stank op en rondom het boerenerf en in de watergangen nog een paar dagen zal aanhouden. Het water kan daardoor ook bruin kleuren en er kan sprake zijn van schuimvorming op het water.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Donateurs en bezorgers gezocht voor kersttraditie Het Grootste Kerstdiner

Voor het derde jaar op rij hoopt Stichting Het Grootste Kerstdiner duizend minima in de gemeenten Do...

Recordbedrag voor eerste zak oliebollen bij CV de Metworst in Silvolde

Bij carnavalsvereniging de Metworst in Silvolde ging tijdens de grootse online-oliebollenveiling van...

Ruim tienduizend bezoekers proeven kerstsfeer bij Kasteel Vorden

Meer dan tienduizend mensen bezochten afgelopen vrijdag, zaterdag en zondag de tweede editie van de ...

Eco Trek – Vakantie groen en grenzeloos: Populair Winterswijk

De Achterhoekse streekomroep REGIO8 en STUDIO 47 uit het Duitse Duisburg zenden een meerdelige serie...

Raadsvergadering Montferland geannuleerd om rust terug te krijgen

De gemeenteraadsvergadering van de gemeente Montferland die komende donderdag 14 december op de agen...

Brand bij carport in Aalten

Onder een carport van een schuur in het buitengebied van Aalten is zondagmiddag een brand ontstaan. ...