gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tunnel onder spoor geopend in Zevenaar

e4a73558dc0542727a9c9c42d6244095.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een druk treintraject tegenwoordig, er gaan veel treinen overheen", aldus Jan Mulder, directeur van ProRail. "We hebben ervoor gezorgd dat de school nu veilig bereikbaar is". Tot grote vreugde van wethouder Toon Albers. "Hier staat een trotse wethouder." Op het traject wordt binnenkort dubbelspoor aangelegd. "De treinen gaan met een hogere snelheid hier binnenkort overheen. Dit is echt een barrière en door deze tunnel hebben we die barrière geslecht. Heel belangrijk." Maar de tunnel heeft buiten de veiligheid van fietsers nog een doel.

"Deze (tunnel, red.) zorgt er ook voor dat de trein tussen Arnhem en Winterswijk weer een stevigere basis heeft", aldus gedeputeerde Bieze. "Elk oponthoud wat die trein zou kunnen hebben door een oversteek die gelijkvloers is, is slecht voor een trein. En kan zorgen voor gevaarlijke omstandigheden, dus een tunnel is beter." Deze stevigere basis bevordert het proces van de aanleg van dubbelspoor. Bieze: "Het stuk wat we aan gaan leggen, daar zitten we heel dicht tegenaan. Daar wordt een inpassingsplan voor opgesteld. Als dat plan er ligt, dan kunnen we ook echt uit gaan voeren. Want de middelen zijn er."

Foto: REGIO8

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.