Ulft, Netherlands

Traditionele Trekkerdag bij Zone.college trapt kerstvakantie af

Rondom het Zone.college in Doetinchem hebben 174 trekkers van leerlingen vrijdagochtend voor overvolle straten gezorgd. Met de traditionele Trekkerdag werd de kerstvakantie afgetrapt. Naast het gezamenlijk vieren van de laatste schooldag van het jaar, werd er ook gepronkt met grote trekkers.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 23 december 2022 12:13 | Aangepast op 23 december 2022 12:13
“Ik vind het mooi dat je een traditie in ere houdt en dat iedereen dan ook massaal komt”, geeft Indy Wichman, een van de organisatoren, aan. “Hier zijn oud-studenten, gewone studenten en ook van het vmbo. Het trekt gewoon iedereen en het is gewoon een ludiek iets.” Van heinde en verre kwamen de deelnemers naar Doetinchem toe, voor Dewi te Riet uit het Overijsselse Haaksbergen ging de wekker vrijdagochtend vroeg af. “Het was wel vroeg, want om 05.00 uur moest ik eruit. Vanaf Haaksbergen is het wel een eindje rijden, maar het was wel leuk.”

De traditie ontstond in 2008 als manier voor leerlingen om hun favoriete landbouwvoertuig aan schoolgenoten te laten zien. Veel van de studenten volgen agrarische opleidingen. Hoewel de boerensector onder druk staat door de stikstofproblematiek, staat de Trekkerdag volledig los van de boerenprotesten. “Dit is gewoon een gezellige dag samen", zegt Indy. "Snackwagen d’r bij en gewoon een beetje pronken met je trekker.”

'Open pijp, dus een lekker geluidje'
Het is de laatste schooldag van het jaar op het Zone.college, maar echte les wordt er niet meer gevolgd. “Het is gewoon een ochtendje en daarna is iedereen vrij”, legt Indy uit. “Iedereen geniet van de trekkers, dan wordt er weer één gestart en even iets gas gegeven om te laten zien wat je eigenlijk in huis hebt.” Daar doet ook Dewi aan mee: “Ik heb de grootste trekker die ik mee kon krijgen. Dit is de 8670 MF (Massey Ferguson red.) met een open pijp, dus er zit ook wel een lekker geluidje in.”

Trekkerdag 2023
In de ochtendspits zorgde de stoet aan landbouwvoertuigen voor flinke drukte op de weg. “Alles stond wel vast en zo links en rechts was het wel van: ‘oké hoe gaan we het nu doen?’ maar na die tijd liep het wel”, vertelt Indy. Op de vraag of het volgende jaar dunnetjes wordt overgedaan reageert ze resoluut: “Dunnetjes? We doen het volgend jaar weer over!”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...

Laborijn start nieuwbouw in Doetinchem: 'Kerstborrel volgend jaar in nieuw pand'

Een nieuw hoofdstuk breekt aan voor het Doetinchemse werk- en ontwikkelbedrijf Laborijn. Het oude pa...

Minderjarig meisje gewond na straatroof tijdens kermis in Doetinchem

Een minderjarig meisje is zaterdagavond bij het gemeentehuis gewond geraakt bij een straatroof op de...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Fietsster gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding tussen twee fietsers in Doetinchem. De...

Brand in tuin Doetinchem snel geblust

In een achtertuin aan de Kloosstraat in Doetinchem is woensdagmiddag brand uitgebroken. Rond 15.00 u...