Ulft, Nederland
Terug

Tractorchauffeur uit Aalten veroordeeld

a1f7244445b2fa6e722c4175480f4916.jpg
Redactie REGIO8 |
"De man reed met een zware tractorcombinatie met een te hoge snelheid een wegversmalling in", zo laat de rechtbank weten over het ongeval op de Corleseweg in Winterswijk. "Hij ging onvoldoende na of hij voorrang zou krijgen. Daarbij reed de tractorchauffeur zo hard, dat hij niet meer op tijd kon stoppen toen bleek dat hij die voorrang niet kreeg. Het slachtoffer liep daarbij zwaar lichamelijk letsel op. Daar ondervindt het slachtoffer nog steeds hinder van in het dagelijkse leven."

De rechtbank rekent het de Aaltenaar aan dat hij met zijn gedrag de veiligheid van het slachtoffer in gevaar heeft gebracht. "De man rijdt al jaren op een tractor en zou zich meer dan een ander bewust moeten zijn van de kracht van zijn combinatie. Bij een ongeval zal een tegenligger vrijwel altijd veel en ook meer schade oplopen dan de combinatie waarin hij reed."

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

OG_SS0.png

Talkshow Open Grensland over de zorg rond kanker in de grensstreek

Streekomroep REGIO8 zendt de zevende aflevering van de talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland uit. Hoe beleven inwoners gezondheid en de zorg ervoor in de grensregio. We zoomen speciaal in op de gezondheidszorg bij kanker. Dat is het thema van de nieuwste aflevering van de tweetalige talkshow over leven in de grensstreek dat de driehoek Achterhoek tot aan Venlo en Duisburg omvat.

EenrichtingBeek.jpg

Montferland komt met oplossing voor sluipverkeer Beek: eenrichtingsverkeer op de grens

De gemeente Montferland heeft een nieuwe troef in de strijd tegen het sluipverkeer op de Eltenseweg en Zuider Markweg in Beek dat de Duitse grenscontroles wil omzeilen. Vanaf woensdag wordt de laatste 380 meter voor de grens op de Eltenseweg eenrichtingsverkeer. Hierdoor kun je met de auto die grens niet meer over richting Duitsland.

02 Cocaine00.png

Voormalig burgemeester van Bronckhorst legde onterecht dwangsom voor drugshandel op

De Raad van State heeft geoordeeld dat de voormalige burgemeester van Bronckhorst, Marianne Besselink, een man uit Dieren onterecht een dwangsom heeft opgelegd. De man zou volgens de burgemeester een drugsdealer zijn, maar dit ziet de Raad van State toch echt anders.

Boeken Achterhoek & Liemers.jpg

Vijf genomineerden Beste Boek Achterhoek en Liemers 2025 gepresenteerd

Vijf boeken zijn genomineerd voor Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De winnaar wordt zondag 1 maart bekendgemaakt tijdens de aftrap van de Waeke van ’t Achterhookse en Liemerse Book.

IMG_0210.jpeg

Doetinchemse burgemeester Boumans beste lokale bestuurder van 2025

Mark Boumans is woensdagavond benoemd tot Nederlands beste lokale bestuurder van 2025. De burgemeester van Doetinchem en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ontving de prijs in Amsterdam bij de uitreiking van nieuwsplatform Binnenlands Bestuur.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.