Ulft, Netherlands

Tracébesluit voor doortrekken A15 gewijzigd

Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft een gewijzigde versie van het tracébesluit voor de aanleg van de verlengde A15 getekend. Het nieuwe weggedeelte, waardoor de reistijd tussen de Achterhoek en Nijmegen flink wordt verminderd, moet in 2024 klaar zijn.
Regio8 | 27 februari 2019 12:56 | Aangepast op 27 februari 2019 12:56
“In het wijzigingsbesluit zijn onder andere maatregelen vastgelegd om de mogelijke gevolgen van stikstof op natuur te voorkomen en te compenseren”, zo laat Rijkswaterstaat weten. Het oorspronkelijke besluit werd in 2017 ondertekend door toenmalig minister Melanie Schultz van Haegen. Het Europese Hof oordeelde echter dat bescherming van kwetsbare natuur onvoldoende was, waardoor nu is besloten een aantal stikstofcompenserende maatregelen door te voeren. Zo is onder meer besloten de maximumsnelheid op een gedeelte van de A50 te verlagen en wordt negenhonderd vierkante meter aan nieuwe natuur aangelegd.

Rijkswaterstaat geeft aan dat weggebruikers naar verwachting in de periode 2022-2024 voor het eerst over de nieuwe weg kunnen rijden. In totaal wordt twaalf kilometer snelweg aangelegd tussen de A15 en de A12 bij Zevenaar, waardoor een rechtstreekse verbinding ontstaat tussen de haven in Rotterdam en Duitsland.

Foto: REGIO8

Lees ook

MVV houdt De Graafschap op 0-0

De Graafschap heeft verzuimd om goede zaken te doen in de bovenste regionen van de Keuken Kampioen D...

ORANJEKOORTS | Oranjes maken kennis met Achterhoekse kaas en vogelschieten #3

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...

Shelley ontmoet bij AVOG’s Crashmuseum de vinders van haar jarenlange vermiste oom

Tachtig jaar na de bevrijding worden nog steeds geallieerden vermist. Bij AVOG’s Crashmuseum in Liev...

De Graafschap kan grote stap zetten richting play-offs op uitverkochte Vijverberg

De Graafschap kan zaterdagavond op een uitverkochte Vijverberg een grote stap zetten richting het ve...

Weerboer Gerrit voorspelt een lenteachtig weekend, met warme temperaturen en bewolking

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Generatie Z wil samenwerken met gemeente Winterswijk

Jongerenorganisatie WijZ, oftewel jongeren van generatie Z, heeft de eerste stappen gezet naar de ge...