Ulft, Netherlands

Topduel voor De Graafschap tegen FC Emmen

Regio8 | 15 februari 2018 11:28 | Aangepast op 15 februari 2018 11:28

"Een hartstikke mooie club met mooie supporters", aldus een duidelijke Frank Olijve. De middenvelder speelde meer dan honderd wedstrijden voor de Drentenaren. "Maar wij gaan voor de drie punten en daar gaan we alles aan doen." FC Emmen heeft dit seizoen nog maar drie wedstrijden verloren en staat daar mee op een vierde plek. De Graafschap heeft zowel in de reguliere stand als in de strijd om de derde periode een achterstand van slechts drie punten. "We moeten niet te veel naar de ranglijst of periode kijken", vindt Olijve "We moeten gewoon de wedstrijd winnen, dan komen de mooie plaatsen op de ranglijst vanzelf."

Volgens Henk de Jong werkt de mogelijke periodetitel als motivatie voor zijn selectie. "Je probeert wel even te prikkelen dat iedereen weet waar we het voor doen", zegt de trainer, die een moeilijke wedstrijd verwacht. "In balbezit is Emmen een goed voetballende ploeg met veel bewegende mensen en veel diepgang. Onze kracht ligt ook in snelheid en diepgang, dus ik verwacht veel kansen aan beide kanten."

Zelfde elf namen in basis

Tegen FC Emmen start De Graafschap voor de derde week op rij waarschijnlijk met dezelfde elf spelers. "Het is even kijken hoe de reactie van de jongens is op training, afwachten of er nog blessures zijn", aldus De Jong. "En dan gaan we mooi naar Emmen toe." Net als vorige week kan De Jong nog geen beroep doen op aanvaller Anthony van den Hurk en vleugelverdedigers Andrew Driver en Elvio van Overbeek.

Vermoedelijke opstelling:
Bednarek; Straalman, S. Nieuwpoort, L. Nieuwpoort, Tutuarima; Olijve, Klaasen, Diemers; Van Mieghem, Serrarens, Tissoudali.

Foto: REGIO8

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...