gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toeterende Turken in Doetinchem na winst tijdens het EK

923d50f4d54eb24ef007908294c63173.jpg

Het stadhuisplein bij het gemeentehuis in Doetinchem kleurde woensdagavond rood. De Turken wisten bij het Europeeskampioenschap te winnen van Tsjechië en behaalde daarbij de achtste finale van het toernooi in Duitsland. Er reed een stoet van Turken met vlaggen door de binnenstad en het werd een groot feest op het plein.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Na het laatste fluitsignaal was het op meerdere plaatsen in de Achterhoek een groot feest. Traditioneel wordt er na een winst, net als met een Turkse bruiloft, rondgereden en flink getoeterd. Ondanks dat het een behoorlijke chaos was in de binnenstad van Doetinchem, hoefde de politie niet ingezet te worden en was het enkel een groot feest. Ook in Ulft en omstreken reden er grote stoeten van auto’s rond.

De Turken wisten in Hamburg te winnen van Tsjechië en daarmee werd een plek in de achtste finale verzekerd. De volgende wedstrijd is tegen Oostenrijk, waar Nederland afgelopen dinsdag nogal moeite mee had. Mochten de Turken tegen Oostenrijk winnen en Nederland winnen van Roemenië, volgt er een clash tussen de Turken en de Nederlanders. Dan wordt het spannend of er 'van links naar rechts' te horen is, of ronkende motoren met toeters.

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.