gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toegankelijk Doesburg kan toegankelijker

6febd645d615386f094bca361fd549d0.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben gebouwen geschouwd, we hebben ondernemers geschouwd vanuit onszelf om te kijken hoe het is", legt bestuurslid Marian Hulscher de werkwijze van de raad uit. "Maar we hebben ook mensen benaderd." De raad sprak met mensen op straat bij wie toegankelijkheid een heikel punt kan zijn. Tevens onderzochten ze horecagelegenheden, winkeliers en sportgelegenheden. De resultaten werden overhandigd in winkel Stijl iconen aan wethouder Peter Bollen. De wethouder was daar zeer over te spreken. "Zo'n onderzoek houdt ons scherp. We zijn blij dat we er goed uitkomen. De Doesburgse ondernemers en de binnenstad hebben het goed gedaan in dit rapport."

Hulscher plaatst daar wel een lichte kanttekening bij voor de gemeente. "Doesburg komt er in die zin goed uit dat de ondernemer heel bereid zijn om mee te denken en heel graag hun panden aan willen passen", aldus het raadslid. "Maar Doesburg is een oud stadje dus heel beperkt in de mogelijkheden. We kunnen niet zomaar alles aan gaan passen, dat mag gewoon niet. En dat maakt het heel erg lastig." Bollen erkent dat de gemeente een voortrekkersrol moet hebben en loopt niet weg voor die verantwoordelijkheid. "Maar je moet het samen doen en dat overleg is er op allerlei fronten." Volgens Hulscher is er in ieder geval een goede start gemaakt. "Ik denk dat er nog een weg te gaan is."

Foto: REGIO8

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.