gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toegankelijk Doesburg kan toegankelijker

6febd645d615386f094bca361fd549d0.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben gebouwen geschouwd, we hebben ondernemers geschouwd vanuit onszelf om te kijken hoe het is", legt bestuurslid Marian Hulscher de werkwijze van de raad uit. "Maar we hebben ook mensen benaderd." De raad sprak met mensen op straat bij wie toegankelijkheid een heikel punt kan zijn. Tevens onderzochten ze horecagelegenheden, winkeliers en sportgelegenheden. De resultaten werden overhandigd in winkel Stijl iconen aan wethouder Peter Bollen. De wethouder was daar zeer over te spreken. "Zo'n onderzoek houdt ons scherp. We zijn blij dat we er goed uitkomen. De Doesburgse ondernemers en de binnenstad hebben het goed gedaan in dit rapport."

Hulscher plaatst daar wel een lichte kanttekening bij voor de gemeente. "Doesburg komt er in die zin goed uit dat de ondernemer heel bereid zijn om mee te denken en heel graag hun panden aan willen passen", aldus het raadslid. "Maar Doesburg is een oud stadje dus heel beperkt in de mogelijkheden. We kunnen niet zomaar alles aan gaan passen, dat mag gewoon niet. En dat maakt het heel erg lastig." Bollen erkent dat de gemeente een voortrekkersrol moet hebben en loopt niet weg voor die verantwoordelijkheid. "Maar je moet het samen doen en dat overleg is er op allerlei fronten." Volgens Hulscher is er in ieder geval een goede start gemaakt. "Ik denk dat er nog een weg te gaan is."

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.