gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toegankelijk Doesburg kan toegankelijker

6febd645d615386f094bca361fd549d0.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben gebouwen geschouwd, we hebben ondernemers geschouwd vanuit onszelf om te kijken hoe het is", legt bestuurslid Marian Hulscher de werkwijze van de raad uit. "Maar we hebben ook mensen benaderd." De raad sprak met mensen op straat bij wie toegankelijkheid een heikel punt kan zijn. Tevens onderzochten ze horecagelegenheden, winkeliers en sportgelegenheden. De resultaten werden overhandigd in winkel Stijl iconen aan wethouder Peter Bollen. De wethouder was daar zeer over te spreken. "Zo'n onderzoek houdt ons scherp. We zijn blij dat we er goed uitkomen. De Doesburgse ondernemers en de binnenstad hebben het goed gedaan in dit rapport."

Hulscher plaatst daar wel een lichte kanttekening bij voor de gemeente. "Doesburg komt er in die zin goed uit dat de ondernemer heel bereid zijn om mee te denken en heel graag hun panden aan willen passen", aldus het raadslid. "Maar Doesburg is een oud stadje dus heel beperkt in de mogelijkheden. We kunnen niet zomaar alles aan gaan passen, dat mag gewoon niet. En dat maakt het heel erg lastig." Bollen erkent dat de gemeente een voortrekkersrol moet hebben en loopt niet weg voor die verantwoordelijkheid. "Maar je moet het samen doen en dat overleg is er op allerlei fronten." Volgens Hulscher is er in ieder geval een goede start gemaakt. "Ik denk dat er nog een weg te gaan is."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.