Ulft, Netherlands

Terborg Toernooi moeizaam naar deelnemers

Regio8 | 31 maart 2018 16:32 | Aangepast op 31 maart 2018 16:32

"We wisten dat 2018 kalendertechnisch heel lastig zou worden", zegt voorzitter Rob Gudden, doelend op de competities die nog in volle gang zijn als het A-jeugdtoernooi eind mei van start gaat. Het deelnemersveld bestaat naast Tottenham, Palmeiras en FC Midtjylland uit De Graafschap, sc Heerenveen, Ajax Cape Town (Zuid-Afrika), Club Brugge (België) en Atlético Paranaense (Brazilië). "Ik vind het toch knap dat ze die ploegen hiernaartoe weten te krijgen", vindt Freek Jansen, journalist van Voetbal International en voormalig jeugdspeler van De Graafschap.

De tegenstand van andere voetbalculturen is volgens Jansen heel belangrijk voor de Nederlandse deelnemers. "Als je tegen Brazilianen, Denen of Engelsen speelt krijg je met hele andere spelopvattingen te maken", weet de journalist, die zelf mooie herinneringen aan het Terborg Toernooi heeft. "Zelf was in 2000 Maxwell mijn tegenstander bij Corinthians. Die is op dat toernooi door Ajax gescout en vervolgens heeft hij de meeste prijzen gepakt van bijna alle voetballers in de afgelopen decennia."

Het voetbaltoernooi gaat vrijdag 25 mei van start op sportpark De Paasberg. De finale is op zondag 27 mei. REGIO8 brengt het toernooi net als vorig jaar in beeld met diverse video's

Foto: REGIO8 (archief, vorige editie)

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...