Ulft, Netherlands

Terborg Toernooi moeizaam naar deelnemers

Regio8 | 31 maart 2018 16:32 | Aangepast op 31 maart 2018 16:32

"We wisten dat 2018 kalendertechnisch heel lastig zou worden", zegt voorzitter Rob Gudden, doelend op de competities die nog in volle gang zijn als het A-jeugdtoernooi eind mei van start gaat. Het deelnemersveld bestaat naast Tottenham, Palmeiras en FC Midtjylland uit De Graafschap, sc Heerenveen, Ajax Cape Town (Zuid-Afrika), Club Brugge (België) en Atlético Paranaense (Brazilië). "Ik vind het toch knap dat ze die ploegen hiernaartoe weten te krijgen", vindt Freek Jansen, journalist van Voetbal International en voormalig jeugdspeler van De Graafschap.

De tegenstand van andere voetbalculturen is volgens Jansen heel belangrijk voor de Nederlandse deelnemers. "Als je tegen Brazilianen, Denen of Engelsen speelt krijg je met hele andere spelopvattingen te maken", weet de journalist, die zelf mooie herinneringen aan het Terborg Toernooi heeft. "Zelf was in 2000 Maxwell mijn tegenstander bij Corinthians. Die is op dat toernooi door Ajax gescout en vervolgens heeft hij de meeste prijzen gepakt van bijna alle voetballers in de afgelopen decennia."

Het voetbaltoernooi gaat vrijdag 25 mei van start op sportpark De Paasberg. De finale is op zondag 27 mei. REGIO8 brengt het toernooi net als vorig jaar in beeld met diverse video's

Foto: REGIO8 (archief, vorige editie)

Lees ook

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...

Onvoltooide Betuwelijn zet ongewild druk op plannen voor Noordtak

De Betuwelijn ligt in Nederland al jaren klaar. Maar het echte rendement van die miljardeninvesterin...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de keet #2

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Piek in sluipverkeer Beek verwacht, Montferland zet verkeersregelaars in

De gemeente Montferland zet, net als in de zomervakantie, op verwachte piekmomenten verkeersregelaar...

Externe controle bij IKC ’s-Heerenberg zorgt mogelijk voor nieuwe vertraging

De ingreep van de gemeenteraad om het vastgelopen IKC-project weer op gang te brengen, zorgt voorlop...