Ulft, Netherlands

Terborg krijgt geen genoeg van verjaardag

Het is zeshonderd jaar geleden dat Terborg stadsrechten kreeg en daar wordt gedurende het jaar 2019 met verschillende evenementen bij stilgestaan. Tijdens het officiële verjaardagsweekend kwamen vierhonderd huidig- en oud-Terborgenaren samen om bij het ontbijt verhalen over de stad te delen.
Regio8 | 18 juni 2019 16:16 | Aangepast op 18 juni 2019 16:16

“Ze zeiden in de buurt dat dit soort dingen niet in Terborg konden”, vertelt Frans Miggelbrink, een van de leden van het organiserende comité Terborg600. “We hebben tot nu toe geweldig laten zien dat het wel degelijk kan in deze mooie stad.” In totaal kwamen vierhonderd bezoekers af op het stadsontbijt, waaronder oud-Terborgenaren uit Canada en Portugal. “Het is mooi om oude bekenden weer te zien”, vertelt Frans Niesink, hij reisde vanuit Canada af om de 600e verjaardag mee te maken. “Het is heel apart. De 550 jaar heb ik niet meegemaakt hier, dus de zeshonderd moest wel.”

Sinds de officiële aftrap in mei kunnen inwoners van Terborg niet ontkomen aan de verjaardag. Naast het verjaardagsweekend is er een drukbezochte historische tentoonstelling opgezet en ook scholen hebben aandacht besteed aan de geschiedenis van het stadje. “Er komt nog een wielerronde en een groot openluchtspel”, somt Miggelbrink op. “Er zijn nog tal van activiteiten die er aankomen en ik heb het gevoel dat het ontzettend leeft en dat iedereen er ontzettend goede zin van krijgt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....