Ulft, Netherlands

Tennistop in Gendringen

Regio8 | 8 januari 2016 09:13 | Aangepast op 8 januari 2016 09:13
"We hebben het formaat van zeven dagen naar vier dagen gemaakt. Dat is compacter en niet alleen financieel maar ook qua school haalbaar voor de rest van de wereld", zo legt organisator Goran Novakovic het concept uit. "En we garanderen vier wedstrijden. Iedere dag heb je een wedstrijd op jouw niveau. Dat zijn de twee belangrijkste onderdelen en die maken het toernooi uniek. Dat is sprekend want zoveel kinderen haal je niet zomaar naar een jeugdtoernooi."

De kinderen komen uit 42 landen van over de hele wereld. Er is heel specifiek gekozen voor Gendringen als podium voor het toernooi. "We hebben hiervoor gekozen omdat dit een van de weinige locaties is waar tapijt op de baan ligt. Wij willen voordeel geven aan alle spelers. Spelen ze niet op een harde of andere ondergrond, dan hebben sommigen een voordeel of een nadeel. Tapijt is vrij uniek voor buitenlandse kinderen, want die spelen niet zo vaak op tapijt. Dus eigenlijk start iedereen precies hetzelfde."

Nieuwe Federer
Novakovic is ervan overtuigd dat de nieuwe Federer, Djokovic of Nadal volgende week in Gendringen zal spelen. "Dat denken wij wel. Het is de wereldtop in hun leeftijd en 70% is top vijf in hun eigen land. Alle grote en sterke landen zijn vertegenwoordigd. Uit ervaring en uit statistieken is gebleken dat de nieuwe Federers, Nadals en Djokovic's in deze leeftijd ook zo goed waren. Dus we hopen en denken dat het zo is."

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Leegstaande gebouwen Berkelland voor eventuele woningbouw in kaart gebracht

Zijn er binnen Berkelland nog leegstaande gebouwen of ongebruikte gronden die geschikt zijn voor won...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Auto botst door gladheid frontaal tegen boom in Steenderen

Bij een eenzijdig ongeval op de L. Dolfingweg in Steenderen is donderdagochtend een auto frontaal te...

Politieke Avond van Bronckhorst alleen online te volgen vanwege gladheid

De Bronckhorster Politieke Avond van donderdag 8 januari is alleen online te volgen. Dit heeft de ge...