gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Teleurstelling over komst outletcentrum

e02417c314e6b78b3ae82a7b48ebfd6e.jpg
Redactie REGIO8 |
"Voor ons is het onverwachts. Wij hadden het niet gedacht want wij dachten dat er goede argumenten waren om het niet te bouwen", aldus gedeputeerde Bea Schouten. "We zullen ons erbij neerleggen, maar we hopen wel dat het mee gaat vallen. We hebben echt angst dat de steden er omheen er toch effect van zullen ondervinden. Dan heb ik het over Zevenaar zelf, maar ook Arnhem, Doetinchem en kleinere steden er omheen. En dat blijft een zorg."

Algemeen Ondernemersverbond Zevenaar (AOZ) merkt grote angst onder ondernemers over de toekomst nu het outletcentrum er gaat komen. "De angst is behoorlijk groot onder ondernemers", aldus voorzitter Fons Wenting. "Je ziet dat er geen nieuwe aanwas is omdat nieuwe ondernemers eerst dit verhaal hebben afgewacht. Andere ondernemers zijn niet echt genegen om te innoveren en te vernieuwen. We moeten maar zien waar dit schip gaat stranden. "

Lees ook

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Fatbike112.jpg

Geweldsincident in Doetinchem: verdachte aangehouden

Bij een geweldsincident in Doetinchem is een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte weten aan te houden.

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.