gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tegenstanders van A15 naar Raad van State

938a5ecfc01a22c335ba0bbd06a76317.jpg
Redactie REGIO8 |

“Een beroep kan worden ingediend door mensen die al eerder een zienswijze hebben ingediend op het ontwerp tracébesluit”, aldus omgevingsmanager Peter van ’t Hoog van Rijkswaterstaat. “Of door mensen die belang hebben bij iets wat nu nieuw in het tracébesluit is opgenomen.” Eerder zijn 387 zienswijzen ingediend door in totaal 673 personen of organisaties. “Dat is een aantal dat best fors is, maar het gaat ook om een groot project.”

Mensen kunnen tot en met 28 april hun bezwaar indienen. Wettelijk gezien heeft de Raad van State daarna een half jaar de tijd om een uitspraak te doen. “Dat wordt in de praktijk niet altijd gehaald, dus het duurt soms langer”, aldus Van ’t Hoog.

Wanneer de Raad van State een uitspraak heeft gedaan is het de vraag of er nog onderdelen moeten worden aangepast. Daarna volgt het onherroepelijke tracébesluit en kan er uiteindelijk worden overgegaan op de voorbereiding en de uitvoering. Tussen 2021 en 2023 moeten de eerste auto’s over de doorgetrokken A15 rijden.

Foto: Rijkswaterstaat

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.