Ulft, Netherlands

Tegenstanders van A15 naar Raad van State

Regio8 | 16 maart 2017 15:00 | Aangepast op 16 maart 2017 15:00

“Een beroep kan worden ingediend door mensen die al eerder een zienswijze hebben ingediend op het ontwerp tracébesluit”, aldus omgevingsmanager Peter van ’t Hoog van Rijkswaterstaat. “Of door mensen die belang hebben bij iets wat nu nieuw in het tracébesluit is opgenomen.” Eerder zijn 387 zienswijzen ingediend door in totaal 673 personen of organisaties. “Dat is een aantal dat best fors is, maar het gaat ook om een groot project.”

Mensen kunnen tot en met 28 april hun bezwaar indienen. Wettelijk gezien heeft de Raad van State daarna een half jaar de tijd om een uitspraak te doen. “Dat wordt in de praktijk niet altijd gehaald, dus het duurt soms langer”, aldus Van ’t Hoog.

Wanneer de Raad van State een uitspraak heeft gedaan is het de vraag of er nog onderdelen moeten worden aangepast. Daarna volgt het onherroepelijke tracébesluit en kan er uiteindelijk worden overgegaan op de voorbereiding en de uitvoering. Tussen 2021 en 2023 moeten de eerste auto’s over de doorgetrokken A15 rijden.

Foto: Rijkswaterstaat

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...