gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Technoplaza Liemers voor vijf jaar behouden

f3944b0e298321625634732f04183663.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dat is prachtig”, zegt docent Joost Grol van Technoplaza. “Als we vijf jaar door kunnen betekent dat ook dat we kunnen gaan bouwen. We kunnen onze de komende vijf jaar volledig gaan ontwikkelen.” Leerlingen van groep 6, 7 en 8 uit de hele Liemers komen naar Technoplaza, dat plaatsvindt op locatie Landeweer van het Liemers College.

Volgens Henk Dekker, voorzitter van ondernemersvereniging Lindus, is het belangrijk dat er aandacht wordt besteed aan techniekonderwijs. “Als wij niet alleen van buitenlandse arbeidskrachten afhankelijk willen zijn, maar ook hier onze eigen mensen goed aan het werk willen krijgen, zullen er meer techneuten opgeleid moeten worden.” Sem is één van de leerlingen die druk bezig is in het technieklokaal. “Ik vind het wel belangrijk dat je een beetje inzicht hebt hoe je iets kan maken.” Maar of Sem later zelf de techniek in gaat, weet hij niet. “Daar moet ik nog over nadenken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.