“Afgelopen jaar hadden we 38 stands en dit jaar zijn het er 62”, zegt Adelin Lankveld van het organiserende bedrijf Achterhoek Werkt. “We merken gewoon dat er vanuit veel bedrijven die nog niet bij de Talententuin geweest zijn, steeds meer vraag is.” Tijdens de Achterhoekse Talententuin worden werkzoekende jongeren gelinkt aan werkgevers voor een baan of een afstudeerstage.
Niet het volledige evenement zal verplaatst worden naar de SSP-hal, want in het ICER blijft het grote podium staan, waar drie grote masterclasses plaats zullen vinden. “We hebben drie grote sectoren die een rol spelen”, zegt Adelin. “Dat zijn zorg, techniek en financieel.” Mathijs Bouman van het Financieel Dagblad en RTL Z, Eric van Uum van Microsoft en Jurriaan van Rijswijk van Games for Health zullen het podium betreden voor een presentatie.
Ambitie
Na een jaar dat een flinke stijging in omvang kende, wil organisator Achterhoek Werkt zich voornamelijk richten op het verbeteren van de kwaliteit. “Groei is supermooi, maar dat is niet het hoofddoel”, zegt Lankveld. “Maar die daadwerkelijke match is het belangrijkste.”
Foto: REGIO8