gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Talententuin met 62 kramen uit jas gegroeid

8a6066d4af8dae88a28056696c7f6415.jpg
Redactie REGIO8 |

“Afgelopen jaar hadden we 38 stands en dit jaar zijn het er 62”, zegt Adelin Lankveld van het organiserende bedrijf Achterhoek Werkt. “We merken gewoon dat er vanuit veel bedrijven die nog niet bij de Talententuin geweest zijn, steeds meer vraag is.” Tijdens de Achterhoekse Talententuin worden werkzoekende jongeren gelinkt aan werkgevers voor een baan of een afstudeerstage.

Niet het volledige evenement zal verplaatst worden naar de SSP-hal, want in het ICER blijft het grote podium staan, waar drie grote masterclasses plaats zullen vinden. “We hebben drie grote sectoren die een rol spelen”, zegt Adelin. “Dat zijn zorg, techniek en financieel.” Mathijs Bouman van het Financieel Dagblad en RTL Z, Eric van Uum van Microsoft en Jurriaan van Rijswijk van Games for Health zullen het podium betreden voor een presentatie.

Ambitie
Na een jaar dat een flinke stijging in omvang kende, wil organisator Achterhoek Werkt zich voornamelijk richten op het verbeteren van de kwaliteit. “Groei is supermooi, maar dat is niet het hoofddoel”, zegt Lankveld. “Maar die daadwerkelijke match is het belangrijkste.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.