Ulft, Netherlands

Taalfoutje op nieuw oorlogsmonument in Aalten

Op een nieuw oorlogsmonument dat afgelopen vrijdag in Aalten is onthuld is een taalfoutje ontdekt. Op het kunstwerk staat ‘bevijders’ in plaats van ‘bevrijders’.
Davie Klein Gunnewiek | 18 oktober 2022 15:39 | Aangepast op 18 oktober 2022 15:39
“Vlak voor de onthulling is het foutje ontdekt”, zegt een woordvoerder van de gemeente Aalten tegenover Omroep Gelderland. “Hier is helaas over heen gekeken. Ondanks dat het heel vervelend is, hebben we toch besloten om de onthulling door te laten gaan.” Het taalfoutje staat op een metalen lamp dat onderdeel uitmaakt van het monument. Naast de tekst: “Ter herinnering aan de bevrijders van Aalten”, staan de namen van achttien gesneuvelde Britse militairen die in de Tweede Wereldoorlog in de omgeving van Aalten sneuvelden.. “Deze namen zijn wel driedubbel gecheckt op de juiste spelling, maar het spelfoutje daarboven is echt over het hoofd gezien.”

Het monument, gemaakt door de Eibergse kunstenares Mirjan Koldeweij, staat op de hoek van de Europaweg en de Bevrijding. Naast een metalen lamp bestaat het monument uit een smalle bloemtafel met daarop een vaas met klaprozen en een bankje met een gedicht erop. Het kunstwerk zorgt voor een verbinding tussen de wijk en de nabij gelegen oorlogsgraven op begraafplaats Berkenhove.

Volgende week alles hersteld
Volgens de woordvoerder van de gemeente wordt de lampenkap zo snel mogelijk verwijderd, wordt het paneel met de tekst eruit gehaald en komt er een nieuw paneel in met de juiste tekst. “Naar alle waarschijnlijkheid staat deze er volgende week”, aldus de woordvoerder.

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

Honderden demonstranten bij infoavond azc Aalten: "In Aalten willen we geen trammelant, we willen het netjes doen"

In Aalten zijn de meningen verdeeld over het plan om een asielzoekerscentrum (azc) te openen aan de ...

Veiligheid en grootte locatie kernthema’s tijdens drukke azc-avond in Aalten: zorgen én applaus in de Zuiderkerk

De stoelen in de grote kerkzaal van de Zuiderkerk in Aalten waren donderdagavond vrijwel allemaal be...

Aalten plant asielzoekerscentrum voor 300 vluchtelingen aan de Hamelandroute

In Aalten moet een nieuw, groot asielzoekerscentrum komen. Er is voorzien in de opvang van maximaal ...

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Burgemeesters willen rond landsgrens met de generatie zonder oorlog gemeenschappelijke nieuwe geschiedenis schrijven

Maandag vierde Nederland massaal Bevrijdingsdag. Vandaag, 8 mei, zijn er aan Duitse zijde in de gren...