gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie treft 49 kilo aan illegaal vuurwerk aan in Aaltense woning

83e98abac124d634d7fc48d01bfc5730

De politie heeft in een woning in Aalten 49 kilo aan illegaal vuurwerk aangetroffen. De zware explosieve materialen waren van een van de bewoners, een achttienjarige man.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
In de woning werden onder andere coba’s en shells aangetroffen. Burgemeester Anton Stapelkamp laat weten geschrokken te zijn dat iemand zulk zwaar en illegaal vuurwerk in een woonhuis bewaart: ‘Een cobra heeft dezelfde kracht als een handgranaat! Dergelijke explosieven brengen ernstig gevaar met zich mee voor de directe omgeving. De politie heeft het vuurwerk in beslag genomen en stelt een strafrechtelijk onderzoek in.’

De burgemeester vindt dit echter niet genoeg bij de zwaarte van de overtreding. De gemeente heeft een last onder dwangsom opgelegd aan de achttienjarige. ‘Wordt er opnieuw illegaal vuurwerk bij deze man aangetroffen, dan kost hem dat 4.000 euro per overtreding’, aldus de burgervader.

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.