Ulft, Nederland
Terug

’t Rotterdammertje moet zijn deuren sluiten

bf35677efb65813e36491aadb7e7a93e.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik moet doorprocederen en dat kan jaren gaan duren”, zegt coffeeshophouder Jan van der Heijden. “Ik ben niet de schuld van deze ellende dus ik heb hier geen vrede mee.” Hij gaat dan ook verdere stappen ondernemen. “Hierna krijgen we een aantal procedures bij de commissie van bezwaar, daarna kun je nog bodemprocedures beginnen bij de rechtbank. Uiteindelijk kom je dan bij de Raad van State terecht, maar dan ben je al een heel eind verder.” De coffeeshophouder is erg teleurgesteld over de uitspraak. “Ik vind het voor mezelf erg vervelend, maar ook voor mijn medewerkers is het erg vervelend. Die zullen de WW in moeten.” De shop blijft nog open tot en met woensdag 8 maart.

De exploitant van ’t Rotterdammetje in Doetinchem verwacht dat er een kans is dat veel klanten naar illegale handelaren gaan. “Er is nog een shop in Doetinchem, dat is de Diamond, maar die is aanzienlijk kleiner dan deze”, zegt eigenaar Jan van der Heijden. “Die heeft minder capaciteit, dus als daar ons klantenbestand bij zou komen, dan hebben ze daar wel een probleem.” Toch denkt Van der Heijden dat dit niet zal gaan gebeuren. “Een paar jaar geleden hebben wij meegemaakt dat de Diamond en de Bazaar dicht gingen, toen kregen wij een enorme piek.” Dat hoogtepunt bleek niet voor lange tijd, want de klanten bleven al snel weer weg. “Die gaan het illegale circuit in en dat is het probleem.”

Foto: REGIO8

Lees ook

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.