gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

’t Rotterdammertje moet zijn deuren sluiten

bf35677efb65813e36491aadb7e7a93e.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik moet doorprocederen en dat kan jaren gaan duren”, zegt coffeeshophouder Jan van der Heijden. “Ik ben niet de schuld van deze ellende dus ik heb hier geen vrede mee.” Hij gaat dan ook verdere stappen ondernemen. “Hierna krijgen we een aantal procedures bij de commissie van bezwaar, daarna kun je nog bodemprocedures beginnen bij de rechtbank. Uiteindelijk kom je dan bij de Raad van State terecht, maar dan ben je al een heel eind verder.” De coffeeshophouder is erg teleurgesteld over de uitspraak. “Ik vind het voor mezelf erg vervelend, maar ook voor mijn medewerkers is het erg vervelend. Die zullen de WW in moeten.” De shop blijft nog open tot en met woensdag 8 maart.

De exploitant van ’t Rotterdammetje in Doetinchem verwacht dat er een kans is dat veel klanten naar illegale handelaren gaan. “Er is nog een shop in Doetinchem, dat is de Diamond, maar die is aanzienlijk kleiner dan deze”, zegt eigenaar Jan van der Heijden. “Die heeft minder capaciteit, dus als daar ons klantenbestand bij zou komen, dan hebben ze daar wel een probleem.” Toch denkt Van der Heijden dat dit niet zal gaan gebeuren. “Een paar jaar geleden hebben wij meegemaakt dat de Diamond en de Bazaar dicht gingen, toen kregen wij een enorme piek.” Dat hoogtepunt bleek niet voor lange tijd, want de klanten bleven al snel weer weg. “Die gaan het illegale circuit in en dat is het probleem.”

Foto: REGIO8

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.