Ulft, Nederland
Terug

’t Rotterdammertje moet zijn deuren sluiten

bf35677efb65813e36491aadb7e7a93e.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik moet doorprocederen en dat kan jaren gaan duren”, zegt coffeeshophouder Jan van der Heijden. “Ik ben niet de schuld van deze ellende dus ik heb hier geen vrede mee.” Hij gaat dan ook verdere stappen ondernemen. “Hierna krijgen we een aantal procedures bij de commissie van bezwaar, daarna kun je nog bodemprocedures beginnen bij de rechtbank. Uiteindelijk kom je dan bij de Raad van State terecht, maar dan ben je al een heel eind verder.” De coffeeshophouder is erg teleurgesteld over de uitspraak. “Ik vind het voor mezelf erg vervelend, maar ook voor mijn medewerkers is het erg vervelend. Die zullen de WW in moeten.” De shop blijft nog open tot en met woensdag 8 maart.

De exploitant van ’t Rotterdammetje in Doetinchem verwacht dat er een kans is dat veel klanten naar illegale handelaren gaan. “Er is nog een shop in Doetinchem, dat is de Diamond, maar die is aanzienlijk kleiner dan deze”, zegt eigenaar Jan van der Heijden. “Die heeft minder capaciteit, dus als daar ons klantenbestand bij zou komen, dan hebben ze daar wel een probleem.” Toch denkt Van der Heijden dat dit niet zal gaan gebeuren. “Een paar jaar geleden hebben wij meegemaakt dat de Diamond en de Bazaar dicht gingen, toen kregen wij een enorme piek.” Dat hoogtepunt bleek niet voor lange tijd, want de klanten bleven al snel weer weg. “Die gaan het illegale circuit in en dat is het probleem.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.