gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Swim to Fight Cancer treurt niet om bacterie

5a532f921f66680157fcf0b8d50334bb.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’Ontzettend jammer, we wisten dat dit er misschien aan zou komen. Maar gelukkig hadden we een tweede plan achter de hand, we gaan nu met alle deelnemers in kano’s roeien in een lange slinger’’, vertelt projectleider Margot Verhagen. ‘’De volwassenen gaan vier kilometer roeien en de kinderen 2,7 kilometer. Dus er moet nog steeds een inspanning worden geleverd om de sponsoren te bedanken.’’

Deelnemers Britt Hermans en Janet Ankersmit vinden het vervelend, maar geven hun doel niet op. ‘’Ik vind kanoën een beetje eng, maar we doen het allemaal voor het goede doel’’, vertelt Britt, die kortgeleden haar moeder verloor aan de ziekte kanker en daarom graag geld inzamelt voor de bestrijding van de ziekte. ‘’Ik ga morgen de kano in en volgende week naar Apeldoorn’’, zegt Janet over de aankomende zwemevenementen van Swim to Fight Cancer.

Aanvankelijk zouden 97 zwemmers het water in duiken. Projectleider Verhagen hoopt dat zij ondanks het besluit om niet te zwemmen zaterdag wel in een kano stappen. De opbrengst staat tot op heden al op ruim 45.000 euro.

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.