Ulft, Netherlands

Swim to Fight Cancer treurt niet om bacterie

Regio8 | 8 september 2017 15:05 | Aangepast op 8 september 2017 15:05

‘’Ontzettend jammer, we wisten dat dit er misschien aan zou komen. Maar gelukkig hadden we een tweede plan achter de hand, we gaan nu met alle deelnemers in kano’s roeien in een lange slinger’’, vertelt projectleider Margot Verhagen. ‘’De volwassenen gaan vier kilometer roeien en de kinderen 2,7 kilometer. Dus er moet nog steeds een inspanning worden geleverd om de sponsoren te bedanken.’’

Deelnemers Britt Hermans en Janet Ankersmit vinden het vervelend, maar geven hun doel niet op. ‘’Ik vind kanoën een beetje eng, maar we doen het allemaal voor het goede doel’’, vertelt Britt, die kortgeleden haar moeder verloor aan de ziekte kanker en daarom graag geld inzamelt voor de bestrijding van de ziekte. ‘’Ik ga morgen de kano in en volgende week naar Apeldoorn’’, zegt Janet over de aankomende zwemevenementen van Swim to Fight Cancer.

Aanvankelijk zouden 97 zwemmers het water in duiken. Projectleider Verhagen hoopt dat zij ondanks het besluit om niet te zwemmen zaterdag wel in een kano stappen. De opbrengst staat tot op heden al op ruim 45.000 euro.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Gemeente wil Van Pallandtbad Varsseveld uit de brand helpen met lening

Het zwembad in sportcomplex Van Pallandt in Varsseveld heeft sneller dan verwacht een opknapbeurt no...

Veel Achterhoekse klaslokalen leeg door winterweer

De sneeuwval van woensdag zorgt ervoor dat het leven in de Achterhoek er deels anders uit ziet. Buss...

Burgemeester Fellinger: 'Een raadsakkoord is voor ons niet de oplossing'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor burgemeester Anne-Marie F...

Ruim drie miljoen handtekeningen voor Duits vuurwerkverbod

Als het aan een groeiende groep Duitsers ligt, moet consumentenvuurwerk verdwijnen. Bij verschillend...

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de A...

Botsing met meerdere voertuigen op berucht kruispunt bij Hengelo

Bij een botsing in Hengelo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Wel is er een flinke verkeers...