Ulft, Netherlands

Sv Bredevoort mogelijk richting Slingeplas

De verhuizing van voetbalvereniging Bredevoort lijkt een stapje dichterbij te zijn gekomen. De gemeente Aalten, de voetbalvereniging en Vakantiepark De Twee Bruggen uit de Winterswijkse buurtschap Miste laten onderzoek doen naar een nieuwe plek voor sv Bredevoort, bij voorkeur bij de Slingeplas.
Domien Esselink | 25 maart 2022 12:06 | Aangepast op 25 maart 2022 12:06
De betrokken partijen praten al langer over een nieuwe accommodatie voor de voetbalclub. Eigenaar Hendrik Jan Mensink van De Twee Bruggen ziet de voetbalvereniging het liefst richting de Slingeplas komen, die hij gaat exploiteren voor de vakantiegangers op zijn recreatiepark. De kantine van de voetbalvereniging zou dan in de zomer overdag beschikbaar zijn voor de bezoekers van de recreatieplas. “Het belangrijkste uitgangspunt voor alle betrokken partijen is dat dit plan een verbetering moet zijn voor Bredevoort. Bij zo’n grote gebiedsontwikkeling zijn er kansen voor alle partijen, die gaan we in beeld brengen bij de uitwerking van het plan”, aldus wethouder Ted Kok van Aalten.

Het streven is dat er voor de zomer meer duidelijkheid is over de mogelijkheden en de haalbaarheid. Op initiatief van De Twee Bruggen brengt een stedenbouwkundig bureau de opties in kaart. Mocht een nieuw sportpark bij de Slingeplas haalbaar zijn, dan kunnen er op de huidige plek van de club woningen worden gebouwd. De huidige accommodatie van sv Bredevoort, sportpark 't Brook, schurkt tegen de wijk Stadsbroek aan.

Hotel
Mocht blijken dat de plannen niet realiseerbaar zijn, dan zal Aalten moeten investeren in de bestaande accommodatie, gezien de verouderde staat van sportpark ’t Brook. Mensink heeft het beheer van de Slingeplas mede overgenomen omdat hij een hotel wil bouwen bij De Twee Bruggen. Hij heeft, na twee bijeenkomsten, overeenstemming met de buurt over het parkeerterrein bij het beoogde hotel. Het plan gaat nu richting de gemeente Winterswijk. De hotelgasten kunnen dan in de toekomst ook vertoeven bij de Slingeplas.

Foto: REGIO8

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...