Ulft, Netherlands

Suzan en Freek door Nederland voor vrijheid

Suzan en Freek staan donderdag als Ambassadeurs van de Vrijheid op verschillende Bevrijdingsfestivals door heel Nederland. Het Achterhoekse muziek duo staat onder andere in Haarlem en Assen.
Tim Rondeel | 12 mei 2022 10:26 | Aangepast op 12 mei 2022 10:26
“We zijn pas in 2019 doorgebroken. Dit is echt een bucketlist-ding voor artiesten om met een helikopter van stad naar stad te vliegen”, laat het Achterhoekse duo weten op de site van de Bevrijdingsfestivals. Naast Haarlem en Assen staan de Achterhoekers ook op de Bevrijdingsfestivals in Almere en Leeuwarden. In het teken van het ambassadeurschap van Suzan en Freek maakten ze samen met Stichting Vluchteling een reis naar Lesbos en Athene waar ze spraken met vluchtelingen. "Ik vond die persoonlijke gesprekken heel heftig", aldus Suzan. "Als je die beelden op tv ziet, sluit je je er onbewust voor af."

Naast dat het muzikale duo de bezoekers van de festival trakteert op een optreden willen ze ook een boodschap overbrengen. “Wij willen op 5 mei op basis van deze ervaring vertellen dat iedereen dezelfde kansen zou moeten krijgen", laat Freek weten op hun ambassadeurspagina. "Vrijheid is er voor iedereen, eigen het je niet toe.” Ook Duncan Laurence, Fresku en Donnie mogen dit jaar de eretitel dragen.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Achterhoekse duo Suzan en Freek tien keer GelreDome

Het Achterhoekse duo Suzan en Freek heeft nog een extra show in het GelreDome aangekondigd. Door de ...

Achterhoekers Suzan & Freek zeven keer in Gelredome

De Achterhoekse artiesten Suzan & Freek staan niet twee, maar maar liefst zeven keer in een uitverko...

Suzan & Freek kondigen Gelredomeshows aan: 'We gaan het leven vieren'

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek heeft twee concerten aangekondigd in stadion Gelredome in Arnhem....

De Bankzitters en Duitse popzangeres Nena zetten Huntenpop Ulft op z’n kop

Op het weiland naast het DRU Industriepark in Ulft vond dit weekend de 34e editie van Huntenpop plaa...

Zwarte Cross trekt ook Duitsers, al weten sommigen niet eens wat het is

Wie tijdens het Zwarte Cross-weekend een kampeerplek zoekt in een straal van tien kilometer rond het...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...