Ulft, Netherlands

Susebeek weg als trainer bij De Graafschap

Edwin Susebeek, voormalig keeperstrainer van het eerste elftal, stopt na 26 jaar als keeperstrainer in de jeugdopleiding van De Graafschap. De oprichter van de Gelderse Keepersschool (GKS) was de afgelopen twee seizoenen actief in de jeugdopleiding van de Superboeren.
Tim Rondeel | 1 juli 2022 14:17 | Aangepast op 1 juli 2022 14:17
Sinds september 1996 was Susebeek in dienst in Doetinchem. Van 2008 tot en met 2020 was hij keeperstrainer bij het eerste elftal. Sinds 2016 kwam hij volledig in dienst bij De Graafschap, bij zowel de jeugd als de selectie. In 2020 werd Susebeek bij het eerste elftal opgevolgd door Robert-Jan Zoetmulder. Inmiddels is Zoetmulder ook vertrokken bij De Graafschap en wordt hij opgevolgd door voormalig pupil van Susebeek, Jordy Rondeel.

De Graafschap kijkt terug op een succesvolle samenwerking met de keeperstrainer. "Zo heeft de eerste selectie veel jaren uit enkel zelf opgeleide doelmannen bestaan", laat de club weten. "Daarnaast maakten er veel keepers vanuit de jeugdopleiding een stap hogerop naar clubs als Ajax en PSV."

Nieuw hoofdstuk GKS

Susebeek, verplaatste vorige jaar, met de GKS van de Veldhoek naar Borculo. Ondanks de nieuwe locatie blijft de ambitie in stand, het afleveren van keepers aan het prof- en amateurvoetbal. “Het enige dat veranderd is, is dat we een stuk verderop zijn gaan zitten”, liet de oprichter eerder weten.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda J...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...