Ulft, Netherlands

Supporters De Graafschap klaar met onrust: 'We willen weer kunnen nøhlen over het voetbal'

Foto: REGIO8
Het is onrustig op bestuurlijk vlak bij De Graafschap. Voor Supportersvereniging Superboeren was de maat afgelopen week vol. Ze lieten met een statement van zich horen. Zij vinden dat de supporters zo langzaamaan de grote verliezer van de hele impasse dreigen te worden.
Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 28 november 2024 14:05 | Aangepast op 28 november 2024 14:05
“Voor ons gaat het om de club en om het feit dat we weer moeten kunnen praten over voetbal, in plaats van wat er intern allemaal aan de hand is. Mensen moeten weer met plezier over voetbal praten”, zegt Jacqueline Gerritsen, voorzitter SV Superboeren. Zo waren er ernstige twijfels bij de, inmiddels afgeketste, komst van Art Langeler als nieuwe algemeen directeur. Ondanks dat de SV geen rol heeft in de aanstelling, vonden ze het toch van belang hun geluid te laten horen door middel van een statement.

“Er waren grote vraagtekens of dat de juiste persoon op de juiste plaats was, en of daarmee de impasse doorbroken kon worden”, Gerritsen. “Dan is het wel een beetje de gedachte, beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. Toen vonden wij dat wij als twaalfde man wat van ons moesten laten horen.”

Strijd
De strijd in de top van de club duurt al lange tijd voort, volgens Gerritsen kiest de SV geen partij in deze machtsstrijd. “Wij kiezen geen kant, wij hebben wel als supporters met een afvaardiging gesproken met een afvaardiging van het bestuur en het rvc. Wij voelen ons wel degelijk gehoord, het gaat erom dat wij een geluid laten horen die breed onder de supporters leefde”, laat Gerritsen weten. “Dit is pas het begin van een nieuwe structuur, maar ze moeten wel weten dat wij meekijken. ”

Nieuwe structuur
In die nieuwe structuur moet er een nieuwe algemeen directeur komen. Wie dat wordt, -wordt mogelijk snel bekend. Voor de trouwe supportersschare van de Doetinchemmers is het te hopen dat het snel weer over het voetbal gaat op De Vijverberg. “Wij wachten nu gewoon rustig af, als supporter hoop ik dat het is opgelost en dat het rustig blijft, en dan weer kunnen nøhlen over het voetbal”, aldus de voorzitter.

Lees ook

De Graafschap buigt achterstand om in spectaculaire wedstrijd

De Graafschap heeft vrijdagavond op de eigen Vijverberg veerkracht getoond. De Doetinchemmers wisten...

Vogelgriep in Rees: ophokplicht ingesteld, grensgemeenten alert

In het Duitse Rees, net over de grens bij Gendringen is vogelgriep vastgesteld. De Duitse autoriteit...

Bewoners sluiproute Beek willen met ‘langzaam-aan-actie’ oplossing afdwingen

Een groep bewoners van de Zuider Markweg en naastgelegen straten in Beek houden zaterdag een zelfben...

Gevonden busje blijkt gestolen van loonbedrijf uit Heelweg, dader laat fiets achter

Het busje dat in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant werd aangetroffen, blijkt een gestol...

Weerboer Gerrit verwacht een winderig weekend met kans op een druppel

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Na 32 jaar stopt Didammer Kok als wethouder in de Achterhoek: 'Het is mooi geweest'

Na 32 jaar als wethouder in Didam, Montferland en de afgelopen zestien jaar in Aalten, neemt Ted Kok...