Ulft, Netherlands

Supporters De Graafschap klaar met onrust: 'We willen weer kunnen nøhlen over het voetbal'

Foto: REGIO8
Het is onrustig op bestuurlijk vlak bij De Graafschap. Voor Supportersvereniging Superboeren was de maat afgelopen week vol. Ze lieten met een statement van zich horen. Zij vinden dat de supporters zo langzaamaan de grote verliezer van de hele impasse dreigen te worden.
Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 28 november 2024 14:05 | Aangepast op 28 november 2024 14:05
“Voor ons gaat het om de club en om het feit dat we weer moeten kunnen praten over voetbal, in plaats van wat er intern allemaal aan de hand is. Mensen moeten weer met plezier over voetbal praten”, zegt Jacqueline Gerritsen, voorzitter SV Superboeren. Zo waren er ernstige twijfels bij de, inmiddels afgeketste, komst van Art Langeler als nieuwe algemeen directeur. Ondanks dat de SV geen rol heeft in de aanstelling, vonden ze het toch van belang hun geluid te laten horen door middel van een statement.

“Er waren grote vraagtekens of dat de juiste persoon op de juiste plaats was, en of daarmee de impasse doorbroken kon worden”, Gerritsen. “Dan is het wel een beetje de gedachte, beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald. Toen vonden wij dat wij als twaalfde man wat van ons moesten laten horen.”

Strijd
De strijd in de top van de club duurt al lange tijd voort, volgens Gerritsen kiest de SV geen partij in deze machtsstrijd. “Wij kiezen geen kant, wij hebben wel als supporters met een afvaardiging gesproken met een afvaardiging van het bestuur en het rvc. Wij voelen ons wel degelijk gehoord, het gaat erom dat wij een geluid laten horen die breed onder de supporters leefde”, laat Gerritsen weten. “Dit is pas het begin van een nieuwe structuur, maar ze moeten wel weten dat wij meekijken. ”

Nieuwe structuur
In die nieuwe structuur moet er een nieuwe algemeen directeur komen. Wie dat wordt, -wordt mogelijk snel bekend. Voor de trouwe supportersschare van de Doetinchemmers is het te hopen dat het snel weer over het voetbal gaat op De Vijverberg. “Wij wachten nu gewoon rustig af, als supporter hoop ik dat het is opgelost en dat het rustig blijft, en dan weer kunnen nøhlen over het voetbal”, aldus de voorzitter.

Lees ook

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de A...

Botsing met meerdere voertuigen op berucht kruispunt bij Hengelo

Bij een botsing in Hengelo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Wel is er een flinke verkeers...

Werkzaamheden Julianaplein Doetinchem door winters weer uitgesteld

De werkzaamheden aan de kruising van de J.F. Kennedylaan en het Julianaplein in Doetinchem, die op 5...

Historisch tramstation Gorssel in handen van lokale stichting

Het historische tramstation in Gorssel heeft een nieuwe eigenaar. Het gebouw uit 1926 is overgedrage...

Deelnemers trotseren ijzige kou tijdens jubilieumeditie Survivalrun Beltrum

De oudste survivalrun van Nederland werd deze zondag voor de 35e keer in Beltrum gehouden. Ongetrain...

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...