Ulft, Netherlands

Supporters De Graafschap boycotten duel

SpinSide Doetinchem en supportersvereniging Superboeren maken een statement tegen de coronamaatregelen waardoor voetbalstadions voor maximaal voor één derde gevuld mogen zijn. De supporters zijn het niet eens met de opstelling van De Graafschap en gaan vrijdag niet naar het stadion.
Jasper Hazelaar | 11 maart 2022 14:06 | Aangepast op 11 maart 2022 14:06
“Alle, maar dan ook alle seizoenkaarthouders moeten per direct weer plaats kunnen nemen op De Vijverberg en zolang de club zich hiervoor naar buiten toe niet hard maakt en met nietszeggende spierbalentaal komt, blijft de Spinside gesloten”, laten de supporters weten in een gezamenlijk statement. Vrijdagavond in de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht zijn er voor het eerst weer supporters welkom op De Vijverberg. Binnen de huidige coronasituatie is er plek voor ruim vierduizend supporters. Geïnteresseerden kunnen vanaf maandagochtend een plek reserveren.

Hoewel algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp meermaals heeft aangegeven tegen de beperkingen te zijn, hadden de supporters graag gezien dat de club ‘iedereen of niemand’ toe had gelaten. “Gezien de strijdlustige taal van De Graafschap gingen we er als vanzelfsprekend van uit dat onze club met een krachtig antwoord op deze onzinnige actie zou komen”, aldus de supporters in het statement. “In woord én daad, maar beide bleven uit. De Graafschap is een tandeloze tijger gebleken.”

Actie rond wedstrijd

De supporters laten weten een actie voor te bereiden rond de wedstrijd van vrijdagavond. Ook roepen ze andere seizoenkaarthouders op om de wedstrijd te boycotten. Eerder maakte supportersgroep SpinSide Doetinchem al een statement rond het thuisduel met Almere City. De wedstrijd werd toen enkele minuten stilgelegd toen tientallen supporters de tribune betraden.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Na een tropisch warme woensdag trok er een zware zomerse storm over de Achterhoek. Vooral Winterswij...

Dak van bedrijfspand in Winterswijk stort in na extreem weer: geen gewonden

Het dak van een bedrijfspand in Winterswijk is woensdagmiddag ingestort na extreem weer. Op het mome...

Achterhoekers Meijer en Ulderink volgen Ten Hag naar Leverkusen

Doetinchemmer Rogier Meijer en Aaltenaar Andries Ulderink gaan aan de slag als assistent-trainers bi...

Man op scootmobiel gewond na botsing met groep scholieren in Doetinchem

Bij een ongeval op de Gaanderenseweg in Doetinchem is woensdagmiddag een man op een scootmobiel in b...

Winterswijk trekt samen op voor amateurkunst als sociale pijler en levendige wijken en dorpen

In de foyer van Boogie Woogie worden de handtekeningen gezet. Een leerling met een gitaar in een rug...

Waterschap koelt brug Hoog-Keppel, andere bruggen kunnen hitte aan

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft woensdag de brug over de Oude IJssel bij Hoog-Keppel gekoeld met...