Ulft, Netherlands

Subtop lonkt voor De Graafschap bij winst op FC Eindhoven

De pijnlijke 3-0 verliespartij op bezoek bij Jong AZ heeft De Graafschap op scherp gezet voor het thuisduel met FC Eindhoven. De ploeg van trainer Jan Vreman kan vrijdagavond een plekje in de subtop bemachtigen, maar moet dan wel winnen.
Jasper Hazelaar | 26 oktober 2023 16:01 | Aangepast op 26 oktober 2023 16:01
“Het ligt allemaal heel erg dicht bij elkaar”, weet ook trainer Vreman. “Je wint twee wedstrijden, dan sta je tweede. Maar verlies je er twee, dan sta je misschien wel elfde of lager.” De Graafschap staat nu elfde, maar bij een overwinning heeft de ploeg evenveel punten als nummer vier, FC Eindhoven. “Het wordt een seizoen waar je kansen hebt, maar als je niet oplet kan je er ook zo matig voorstaan. Er liggen kansen, maar je moet zorgen dat je in een goede flow komt.”

De tegenstander van vrijdagavond verloor dit seizoen pas één keer tegen, thuis tegen Helmond Sport. “Dat is een ploeg die de organisatie goed heeft staan”, schetst Kaak. “Die het compact maakt en net een andere manier van voetballen heeft dan de meeste ploegen in deze competitie. Dat is een mooie uitdaging, maar wij hebben daar wel ideeën over. We gaan kijken of er een mooi feest van kunnen maken.”

Feestje van Brigata Tifosi
Een feestje wordt het misschien ook op de tribune. Middenvelder Kaak verdwijnt naar de bank en kan vanaf daar kijken hoe de fanatieke supporters van de Brigata Tifosi hun twintigste verjaardag vieren met een waarschijnlijk grote sfeeractie. “Die zorgen er mede voor dat we als club zo sympathiek overkomen”, denkt de Hengeloër. “Ik kijk er wel naar uit, ik ben heel benieuwd wat ze allemaal weer voor gekke dingen gaan doen.”

Hillen en Van Gilst uit basis
Naast Kaak verdwijnen ook Rio Hillen (knieblessure, red.) en Tristan van Gilst uit de basisopstelling. Giovanni Büttner, Jan Lammers en David Flakus Bosilj staan aan de aftrap. “Er zitten wat wijzigingen in, maar dat is niet naar aanleiding van maandag”, zegt Vreman, doelend op de verliespartij tegen Jong AZ. “Dat heeft te maken met de mogelijkheden die wij hebben en die FC Eindhoven heeft.”

Opstelling: Bakker; Fortes, Schenk, Lammers; A. Büttner; Warmerdam, Brittijn, Colyn; G. Büttner, Flakus Bosilj, Önal.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Voetbal|De Graafschap|Doetinchem|

Lees ook

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...

Vier mannen veroordeeld voor gooien van zwaar vuurwerk tijdens rellen in Doetinchem

Vier mannen tussen de 18 en 37 jaar oud zijn woensdag door de rechtbank in Zutphen veroordeeld tot g...

Zara Temmink uit Doetinchem pakt goud op WK para-atletiek

De Doetinchemse Zara Temmink heeft afgelopen weekend goud gepakt op het WK para-atletiek in New Dehl...

Vertrouwen groeit bij De Graafschap: 'Nu benut je ook de kansen'

De Graafschap heeft de weg naar boven gevonden. Na een matig begin van de competitie lijkt de ploeg ...

20-jarige Doetinchemmer start petitie om azc Doetinchem tegen te houden

Al enkele dagen circuleert op sociale media een petitie tegen de komst van een asielopvang aan de Te...