Ulft, Netherlands

Studenten vragen aandacht voor de politiek

Regio8 | 22 februari 2018 15:02 | Aangepast op 22 februari 2018 15:02

“We zijn de eerste week op pad gegaan in Doetinchem om jongeren te interviewen over hoe zij denken over de gemeenteraadsverkiezingen”, zo schetst studente Kelly Doedens de voorbereiding op het project. “Daar kwamen wel rare dingen uit, omdat ze niet echt wisten wat de gemeenteraad nou inhield.” Donderdag volgde het debat over de onderwerpen die de jongeren hebben aangedragen. Onder meer leegstand in de binnenstad, de inrichting van sportcomplexen en de afstemming van het openbaar vervoer kwamen in de uitzending aan bod.

Volgens Merel Balduk, kandidaat-raadslid voor het CDA in Montferland, is het lastig om jongeren te boeien voor politiek. Ze ziet wel een stijgende lijn. “Het gebeurt steeds meer”, vindt Balduk. “Ik merk dat zelf bij ons in de gemeente ook, dat er steeds meer jongeren actief worden. Maar het mag nog meer.” Studente Kelly is in ieder geval overtuigd geraakt van het belang van stemmen: “Ik heb het stembiljet nog niet binnen, maar ik ga denk ik wel stemmen.”

De radioshow wordt uitgezonden op 4 maart bij Optimaal FM en Omroep Gelderland op de website GldStemt.nl. In deze week worden ook een aantal vlogs gepubliceerd over dezelfde onderwerpen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Dilemma wethouder, of raad Berkelland plekken voor verlichte fietsroutes wil aanwijzen

Wethouder Ria Leliveld van Berkelland erkent ruiterlijk voor een dilemma te staan: ze wil de veiligh...

Doetinchem wijst nieuw pand nabij binnenstad aan voor opvang dak- en thuislozen

De gemeente Doetinchem heeft een nieuwe voorkeurslocatie aangewezen voor de permanente opvang van da...

Carnavalshits op maat: Michel Wolsink helpt verenigingen aan hun kraker

Zelf doet hij niet mee met de Kachelhöltjes carnavalskrakertrofee, maar tóch is hij er elk jaar bij ...

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval nabij Doetinchem

Een automobilist is maandagmiddag overleden na een ernstig ongeval in het buitengebied van Doetinche...

Twee auto’s flink beschadigd bij kop-staartaanrijding in Zeddam

Bij een kop-staartaanrijding op de Terborgseweg in Zeddam zijn twee auto’s flink beschadigd geraakt....

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...