Ulft, Netherlands

Stress slaat toe bij carnavalsbouwers Braamt

Regio8 | 24 januari 2018 13:13 | Aangepast op 24 januari 2018 13:13

“Van de zomer zijn we begonnen met laswerk en als dat af is gaan we plakken en schilderen”, vertelt Elco van Veldhuizen. De makers zijn in een schuurtje aan de Broekstraat in Wehl druk bezig voor de optocht die op 28 januari in Braamt zal plaatsvinden. “Iedereen helpt elkaar en streeft ergens naartoe. Carnaval is maar één keer per jaar en dan wil je er voor gaan en wil je laten zien wat je in petto hebt”, aldus mede-bouwer Mike Berntsen. Desondanks wordt met de verdwijning van de Telefoongids in 2019 het de bouwers wel lastiger gemaakt, gezien de gids veelvuldig gebruikt wordt voor het beplakken van de wagens. “De afgelopen twee jaar hadden we het al moeilijk om telefoongidsen overal vandaan te halen. Dus daar gaan we nu zeker last van krijgen nu dat helemaal gestopt is. Dus als u oude telefoonboeken heeft, neem ze mee”, vertelt Babeth Brouwer lachend.

Carnavalsstress
Met nog een paar dagen te gaan voordat het feest losbarst, begint de stress wel toe te slaan. “Er moet nog zoveel gebeuren, dus het is hopen dat we het afkrijgen”, zegt Berntsen. Brouwer beaamt dit: “De carnavalstress is zeker toegeslagen. Het is nog even aanpoten maar elk jaar komt het af en bouwen we er een mooi feestje van.” Bij hen draait het vooral om het plezier dat ze hebben in het maken van de wagen. “Maar de prijzen zijn natuurlijk mooi meegepakt”, laat Berntsen weten.

Hoe de wagen er uit komt te zien willen ze nog niet zeggen, maar hij zal allereerst te zien zijn in Braamt. Daarna zijn Kilder, Doetinchem, Didam, Beek en Angerlo hopelijk aan de beurt. Voor degenen die heel nieuwsgierig zijn, organiseert de carnavalsvereniging aanstaande vrijdag een kijkavond.

Foto: REGIO8

Lees ook

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...