Ulft, Netherlands

Stress slaat toe bij carnavalsbouwers Braamt

Regio8 | 24 januari 2018 13:13 | Aangepast op 24 januari 2018 13:13

“Van de zomer zijn we begonnen met laswerk en als dat af is gaan we plakken en schilderen”, vertelt Elco van Veldhuizen. De makers zijn in een schuurtje aan de Broekstraat in Wehl druk bezig voor de optocht die op 28 januari in Braamt zal plaatsvinden. “Iedereen helpt elkaar en streeft ergens naartoe. Carnaval is maar één keer per jaar en dan wil je er voor gaan en wil je laten zien wat je in petto hebt”, aldus mede-bouwer Mike Berntsen. Desondanks wordt met de verdwijning van de Telefoongids in 2019 het de bouwers wel lastiger gemaakt, gezien de gids veelvuldig gebruikt wordt voor het beplakken van de wagens. “De afgelopen twee jaar hadden we het al moeilijk om telefoongidsen overal vandaan te halen. Dus daar gaan we nu zeker last van krijgen nu dat helemaal gestopt is. Dus als u oude telefoonboeken heeft, neem ze mee”, vertelt Babeth Brouwer lachend.

Carnavalsstress
Met nog een paar dagen te gaan voordat het feest losbarst, begint de stress wel toe te slaan. “Er moet nog zoveel gebeuren, dus het is hopen dat we het afkrijgen”, zegt Berntsen. Brouwer beaamt dit: “De carnavalstress is zeker toegeslagen. Het is nog even aanpoten maar elk jaar komt het af en bouwen we er een mooi feestje van.” Bij hen draait het vooral om het plezier dat ze hebben in het maken van de wagen. “Maar de prijzen zijn natuurlijk mooi meegepakt”, laat Berntsen weten.

Hoe de wagen er uit komt te zien willen ze nog niet zeggen, maar hij zal allereerst te zien zijn in Braamt. Daarna zijn Kilder, Doetinchem, Didam, Beek en Angerlo hopelijk aan de beurt. Voor degenen die heel nieuwsgierig zijn, organiseert de carnavalsvereniging aanstaande vrijdag een kijkavond.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Auto botst tegen boom op Grolsedijk bij Lievelde

Bij een eenzijdig ongeval op de Grolsedijk bij Lievelde is maandagavond een personenauto tegen een b...

Gemeente Lochem staat garant voor 5 miljoen voor nieuw clubgebouw Golfclub Lochem

De gemeenteraad van Lochem heeft maandagavond ingestemd met een garantstelling van 5 miljoen euro vo...

Partijen bijten door zure appel heen met betrekking tot zonnepark Bekenschot bij Barchem

Gemeentebelangen, VVD en Meedenken met Lochem hebben maandagavond ‘met pijn in het hart’ ingestemd m...

Van vieze filterpeuken tot volle sojafles: Emmerich maakt Rijn schoon

Op zaterdagochtend, klokslag tien uur, stroomt de Ward in Emmerich langzaam vol met mensen die niet ...

Inwoners Etten uiten zorgen over mogelijke komst van asielzoekersdorp nabij dorpskern

Zo’n driehonderd inwoners van Etten kwamen zaterdagochtend samen om hun stem te laten horen tegen de...

Swim to Fight Cancer kleurt Braamt blauw in strijd tegen kanker

Braamt kleurde afgelopen zondag blauw voor een bijzonder doel. Voor de vijfde keer vond hier Swim to...