gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Streekwedstrijden barsten los nabij Halle

1209d93c1863612e578cdf5b9d08f2c0.jpg
Redactie REGIO8 |

"De winter is voorbij, dat betekent dat we weer mogen vlammen", aldus deelnemer Harald Thomassen uit Borculo, die geniet van het regionale karakter van de streekwedstrijden. "We zijn wel rivalen van elkaar, maar toch kennen we elkaar." Jasper Groot Roessink vult hem aan: "Je komt jongens tegen die je op clubwedstrijden niet ziet en het zijn de mooie banen waar je op mag rijden", aldus de coureur uit Hengelo. "Normaal kom je daar niet zo vaak." Na de wedstrijd in Halle vinden er nog streekwedstrijden tussen motorcrossers uit de regio plaats in Lichtenvoorde, Varsseveld en Hummelo.

Winterswijk mist dit jaar op agenda van de streekwedstrijden, tot teleurstelling van organisatie en deelnemers. "Het was zeker niet mijn favoriete baan", aldus Thomassen. "Maar dat doet er niet toe, want het had wel wat. Het was smal, maar wel mooi altijd." Om het gat van Winterswijk op te vullen, voert de organisatie inmiddels gesprekken met andere crossbanen. "We zijn met diverse clubs in gesprek", aldus Patrick te Veldhuis van de organisatie. "Ik weet niet welke kant we opgaan, maar er komt zeker een vijfde organisator bij."

Foto: Rene Klein Baltink

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.