Ulft, Netherlands

Stof happen bij terugkeer van NK Autocross

De bulderende motoren van het NK Autocross keerden dit weekend terug op een weiland in het buitengebied van Gendringen. Honderden coureurs uit verschillende klassen deden twee dagen lang het stof opwaaien, tot vreugde van duizenden supporters en een trotse organisatie.
Nick Hermsen | 29 augustus 2022 13:26 | Aangepast op 29 augustus 2022 13:26
“Om dit weer te mogen organiseren is gewoon top”, zegt Martijn Maalderink namens de organisatie van de Autocross. “Goed weer, mooie wedstrijden, daar doen we het voor.” De zaterdag was voor de organisatie het hoogtepunt met de NK-wedstrijden voor ruim tweeduizend bezoekers. Zondag kregen ook andere klassen hun kans op de stoffige baan. “De eerste paar rondes zag ik helemaal niks”, zegt coureur Edwin te Grotenhuis uit Aalten. “Ik heb dus een beetje kalm aan gedaan. Na de herstart ging het wel goed.”

Het was na de coronacrisis de eerste keer dat de Autocross weer op de agenda stond. De droogte had invloed op het circuit, maar zorgde niet voor grote problemen. “Met de stofontwikkeling moeten we geregeld sproeien”, legt Maalderink namens de organisatie uit. “Daar houden we rekening mee. Maar de kleigrond hier hebben we liever kurkdroog, dan nat, want dan hebben we een probleem.”

‘Ik ga de uren niet tellen’
Gendringen is traditioneel onderdeel van de kalender van het NK Autocross. Maar om de vierhonderd rijders en vierduizend bezoekers te ontvangen, moet er elk jaar wel het nodige op papier worden gezet. “De gemeente wil echt wel meewerken, dat is fijn, maar er gaat wel heel wat tijd in zitten”, geeft Maalderink, die onder meer het veiligheidsplan op papier moet zetten, aan. “Ik zal de uren niet gaan tellen, maar het zijn er genoeg.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Autocross|Gendringen|

Lees ook

Brommerrijder raakt gewond na aanrijding in Gendringen

Een brommerrijder is maandagmiddag ernstig gewond geraakt bij een aanrijding met een bestelbus in Ge...

Nederlander (43) overlijdt bij ernstig ongeval net over de grens bij Gendringen

Een 43-jarige automobilist uit de gemeente Oude IJsselstreek is zondagmiddag om het leven gekomen bi...

Nederlandse en Duitse kinderen samen in beweging voor de vrijheid

Zo'n 120 Nederlandse en Duitse kinderen kwamen samen op de atletiekbaan in Gendringen om de welbeken...

Gaslekkage in voormalig drugspand in Gendringen

In een pand aan de Omsteg in Gendringen is zaterdagavond een gaslekkage ontstaan. In het gebouw werd...

Emmerich rent mee voor de vrijheid: 80 jaar vriendschap gevierd met Nederlandse buren

Als even na middernacht het Vrijheidsvuur in Wageningen wordt overgedragen, verschijnt het plaatsnaa...

Canadese nabestaanden herdenken in Gendringen: ‘Alleen de Nederlanders doen dit, het is geweldig’

Tientallen Canadese doedelzakspelers, tamboers en vendeliers marcheerden woensdag door het centrum v...