Ulft, Netherlands

Stijgende interesse in techniekopleidingen

Regio8 | 8 februari 2017 14:37 | Aangepast op 8 februari 2017 14:37

“Er zijn wat nieuwe technische opleidingen waar veel interesse voor is”, aldus Henk Hilferink van het Graafschap College. Een voorbeeld daarvan is mediavormgeving. “Er zijn opleidingen die ‘hot’ zijn op een bepaald moment.”

Volgens de MBO-school wil een stijgende interesse tijdens de open dag nog niet zeggen dat er ook direct meer aanmeldingen komen binnen die sector. “Dat hoeft niet. Een jongere die zestien is, die moet zich oriënteren.” Het Graafschap College wil bezoekers daarom laten zien of ze bij het beroep passen. Ook wil het Graafschap College voorkomen dat een bepaalde opleiding zorgt voor een overschot aan afstudeerders. “Je moet ook een goede match hebben met de arbeidsmarkt.”

De open dagen van de school vonden plaats op alle locaties in de regio. In totaal kwamen vierduizend bezoekers een kijkje nemen op het Graafschap College. “Vooral het doel van de open dag is de sfeer voelen.” Het Graafschap College is de komende tijd druk met de aanmeldingen die binnen gaan stromen. “Het is nog een hele klus dat we het zover krijgen dat we alle mensen op de goede plek krijgen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Dinxperlo opent zijn groene huiskamer, Duitsland volgt voorbeeld

Wat begon als een kaal parkeerplein, is nu het hart van een klimaatvriendelijk centrum. Het vernieuw...

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Weerboer Gerrit voorspelt 'echt Hollands zomerweer' in het weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Omwonenden voorkomen grote brand bij bedrijf in Ruurlo

Bij een bedrijf aan de Spoorstraat in Ruurlo is de brandweer ter plaatse gekomen vanwege een brandme...

Medewerkster raakt bekneld in buizenpostsysteem stadhuis Doetinchem

Het stadhuis aan de Raadhuisstraat in Doetinchem is donderdagavond gedeeltelijk ontruimd na een inci...

Monumentaal hofje in Doetinchem in oude glorie hersteld

75 jaar geleden werd het inmiddels monumentale hofje Brouwerskamp in Doetinchem gebouwd. Binnen de D...