Ulft, Netherlands

Steenuil zorgt voor nóg meer vertraging bij station Vorden

Foto: REGIO8
De verbouwing van het verpauperde stationsgebouw in Vorden ligt zeker nog heel de maand mei stil. Een steenuil, die iets meer dan een maand geleden door een reiziger bij het station werd gespot, zorgt voor roet in het eten. Vastgoedondernemer Arjan Demers baalt maar geeft aan de plannen door te zetten.
Viggo Zweverink | 2 mei 2025 11:24 | Aangepast op 2 mei 2025 11:24
“Wij kunnen nu niet meer terug”, zegt Demers over de renovatie van het stationsgebouw in Vorden. De vastgoedondernemer geeft aan, in tegenstelling tot eerdere gestopte plannen, financieel gezien ruimte te hebben om de plannen tijdelijk stil te leggen. “Vooral voor de aannemer is het erg vervelend, wij hebben zelf nog wel wat ruimte om te ademen. Maar motiverend is het natuurlijk niet”, aldus Demers. “Het neemt niet weg dat we hierin geïnvesteerd hebben. En dat hebben we ook voor de langere termijn gedaan.”

Ondanks dat een reiziger een steenuil heeft gesignaleerd is er door een ecoloog geen nest aangetroffen, maar enkel een kleine rustplaats waar de uil een nachtje uitrust. Volgens de ecoloog is dit echter geen reden om de bouw voor langere tijd stil te leggen. Demers heeft inmiddels een rapport van de ecoloog ingediend bij de provincie, maar voordat de bouw hervat kan worden moet Demers zeker nog de hele maand mei wachten op groen licht van Gelderland. “Niemand snapt het eigenlijk. Het is ook niet echt te snappen”, aldus Demers. “Wij accepteren het dus maar.” Demers verwacht dat het hele plan in totaal zo’n drie maanden vertraging heeft opgelopen.

Verpauperd
Het station in Vorden is al bijna twintig jaar een hoofdpijndossier. Al eerder probeerden meerdere ondernemers het gebouw aan te pakken, maar dit liep nergens op uit. Volgens Demers is het dan ook de hoogste tijd dat Vorden weer de entree krijgt die het dorp verdient. “Als jij niet weet hoe mooi Vorden is en je landt als eerste op het station om daar te gaan wandelen, dan krijg je een hele rare beeldvorming van het dorp”, aldus de vastgoedondernemer. “Ik hoop dat het uitnodigt en dat mensen zien hoe leuk deze plaats dit.”

Volgens een lokaal ecologisch adviesbureau is er in eerste instantie volgens de wetgeving geen formeel verschil tussen een rustplaats of nest. Enkel wanneer er kan worden aangegeven dat de desbetreffende rustplaats niet van groot belang is, kunnen de activiteiten rondom de rustplaats doorgaan. Zelfs wanneer er in een nest geen broedende uil wordt aangetroffen, mogen er nog geen activiteiten plaatsvinden.

Lees ook

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: 'We investeren in de leefbaarheid'

De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de vo...

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....