gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Geboren boerenzoon en autosponsor groeit uit tot ware Superboer

5ac597dfead6926090c0c9416b43f337

Dolblij was hij. Met zijn Saxootje, van garage Ruesink. Aankomend talent Martijn Meerdink reed een jaartje met veel plezier in de auto van de autosponsor, zoals dat destijds bij De Graafschap werd genoemd. Ap Ruesink zou liefst 30 jaar auto’s leveren aan de Doetinchemse voetbalclub en is zaterdag 13 december overleden in zijn woonplaats Ruurlo. Hij mocht 80 jaar worden.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Ap, een geboren boerenzoon, groeide uit tot een ware Superboer; begonnen als autosponsor, daarna voorzitter van de businessclub op De Vijverberg en vervolgens lid van de Raad van Commissarissen. Altijd nauw betrokken bij het wel en wee van de De Graafschap. Een authentieke bestuurder, die liever plat praotte dan ABN en zich daar allerminst voor schaamde.

Hij kwam in 1988 als autosponsor bij De Graafschap; spelers en personeel gingen rijden een leaseauto van Ruesink. Wel gerangschikt in status; de toppers reden in een grotere auto dan de talentjes, zoals bijvoorbeeld nog even met de latere, eenmalige international Meerdink het geval was.

Eerste oefenwedstrijd bij vv Ruurlo
Ruesink maakte wel een deal met De Graafschap: de eerste oefenwedstrijd van het seizoen moest bij vv Ruurlo worden afgewerkt. Zo was de Ruurlose ondernemer; hij vergat niet waar hij vandaan kwam en waar zijn voetbalhart óók lag. Maar het was ook de wijze van zakendoen voor Ruesink. Het moest op een gemoedelijke wijze en met een gunfactor naar elkaar toe.

Zo leidde hij negen jaar de businessclub op De Vijverberg en bouwde die uit tot hét zakenplatform in de Achterhoek. Hij is in 2000 toegetreden tot de Raad van Commissarissen, die toezicht hield op het bestuur van de Doetinchemse club.

Nu was Ruesink altijd nauw verbonden met de bestuurders van de club en was hij altijd bij de thuis- en uitwedstrijden. Hij liep tussen de sponsoren, met een luisterend oor, en was ook bij de persconferenties na de wedstrijd. Hij wilde weten wat de trainers van de wedstrijd vonden en hoe de pers erin stond.

'Piccolo'
Hij kon zich ook opwinden, zeker toen een journalist hem afschilderde als ‘autoboertje’. Wat meende ‘die snotneus’ wel niet en noemde hem op zijn beurt ‘piccolo’. Hij was in zijn eergevoel aangetast; als boerenzoon met alleen een melkdiploma bouwde hij een succesvol autobedrijf op met vestigingen in Ruurlo, Doetinchem, Zutphen en Enschede. En dan zo neerbuigend weggezet worden, dat was voor hem onacceptabel!

Dat was het eergevoel dat hem dreef, alsmede de boerendrive, zo van: niet lullen maar aanpakken. Dat deed hij niet alleen in zijn bedrijf - later met zijn beide zonen -, maar ook op De Vijverberg. Waar hij uitgroeide tot een ware Superboer, die niet voor niets tot erelid werd benoemd in 2006.

Lees meer over:

|

Lees ook

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.

Wolf in zak

EuroScope Aflevering 5: Grenzen bepalen Europa, ook als het gaat om de wolf

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laat zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de vijfde en laatste aflevering staat de invloed van landsgrenzen centraal. Dat wordt zichtbaar bij de instandhouding van de wolf, de leveringszekerheid van medicijnen en zelfs bij een ruiterpad.

Grenscontroles Duitsland

Duitsland verlengt omstreden grenscontroles opnieuw met half jaar

De Duitse grenscontroles worden met zes maanden verlengd, tot in ieder geval half maart 2027. Minister Dobrindt van Binnenlandse Zaken heeft dat meegedeeld aan de Europese Commissie, zegt hij tegen Bild.

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.