gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Steengroevetheater is klaar voor de première

ae99dad72b64499d0aa00dd5b5faf0e9.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een hele imposante voorstelling in een indrukwekkende omgeving", zo omschrijft voorzitter Dirk Willink van het Steengroevetheater het stuk Cinema dat dinsdagavond in première gaat. "Daarmee wordt het altijd een bijzondere avond voor iedereen." Waar de voorstelling van vorig jaar met Shakespeare veel tekst bevatte, is het in de ogen van regisseur Jasper Korving nu meer een theatraal concert. "We nemen het publiek mee van de zwart-wit- naar de CGI-gestuurde films van nu. Dus het is echt een reisje door de wereld van de film."

Van westerns en de stomme film, tot films als The Godfather passeren in de groeve de revue. In totaal verwacht voorzitter Willink verdeeld over vier dagen 12.000 bezoekers te verwelkomen. "Dat is natuurlijk prachtig. Als je weet dat meer dan de helft van die mensen van buiten de Achterhoek komt, dan zie je dat het echt voldoet aan onze doelstelling. Dat is zo veel mogelijk mensen hier naartoe halen en laten zien wat we met elkaar kunnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.

Schermafbeelding 2026-04-17 112550.png

Twee personen gewond na ongeval met drie voertuigen in Silvolde

Bij een ongeval op de Dinxperloseweg tussen Ulft en Dinxperlo zijn vrijdagochtend twee mensen gewond geraakt. Een voertuig kwam na een botsing op de andere weghelft terecht, waarna een ander voertuig moest uitwijken en in de sloot belandde.

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.