gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Stationsgebouw Doetinchem blijft staan ondanks aanpak spoorzone

fb067f1f1547f4a8e9a5cf184909687c

De plannen voor de aanpak van de spoorzone in Doetinchem worden steeds concreter. Woningen, parkeergarages en een vorm van onderwijs moeten er gerealiseerd worden. Daarnaast komt er een woongemeenschap waar kansrijke asielzoekers en starters samenwonen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De uitvoering van die plannen kan wat betreft wethouder Ingrid Lambregts niet snel genoeg beginnen. “We hebben het gebied ingedeeld in vier delen. Als eerst gaat het Laborijnterrein op de schop. Laborijn gaat kleiner nieuwbouwen. Op de ruimte die vrijkomt plaatsen wij zo’n 300 prefab woningen”, zegt Lambregts. Deze huizen worden grotendeels in de fabriek gebouwd en kunnen binnen een dag in elkaar gezet worden. In 2026 moeten de eerste huizen hier gebouwd worden.

De woongemeenschap van starters en asielzoekers moet tegenover het politiebureau gerealiseerd worden. “Wij combineren die twee.” Woningcorporatie Sité, de gemeente en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) werken samen in het project. 150 asielzoekers én 150 woningzoekende Achterhoekers moeten een thuis vinden aan de Hamburgerbroeklaan. In het nieuwe gebouw komen ongeveer tachtig appartementen. Lambregts: “En we hebben met het COA afgesproken dat we vooral zoeken naar asielzoekers die kansrijk zijn om in de Achterhoek te gaan wonen.”

Woontorens
De gemeente gaat ook de lucht in met het realiseren van woningen. Aan de zijde van het Stationsplein komt een appartementengebouw met zes bouwlagen, waarin veertig startersappartementen worden gerealiseerd. Ook zal aan het Stationsplein een woontoren van 35 meter met achttien appartementen en een penthouse worden gebouwd. Aan de Terborgseweg komt een appartementengebouw van vijf bouwlagen met 22 appartementen. Op de hoek met de Stationsstraat en aan de zijde van de Stationsstraat komen vijftien stadswoningen

Stationsgebouw blijft staan
Het huidige stationsgebouw komt ook voor in de plannen. “Er zijn twee kampen, you love it or you hate it”, zegt Lambregts over het gebouw: "Het stationsgebouw staat op de lijst van cultuurhistorisch waardevolle gebouwen. Dat is geen monumentenstatus, maar daar zijn we wel zuinig op.” Het huidige gebouw wordt daarom geïntegreerd in de nieuwbouwplannen. “We gaan in ieder geval zorgen dat reizigers droog kunnen staan op het station en er voldoende ruimte is”, aldus de wethouder.

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.