gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Starten initiatief moet makkelijker worden

633eedc1e00ffd27128a078890bafcb9.jpg
Redactie REGIO8 |
“We zien dat deze accommodaties met veel enthousiasme en inzet worden geleid en vele inwoners graag gebruik maken van de voorzieningen”, aldus wethouder Arno Spekschoor over de al bestaande initiatieven, zoals zwembaden en dorpshuizen. “Doordat de gemeente echter nog regelingen kent, waarmee wij gelden vragen voor een aantal activiteiten die zij ondernemen, voelen de initiatiefnemers zich niet altijd voldoende door ons gesteund.” Het college heeft daarom een concreet plan vastgesteld, waarbij enkele regelingen per 1 januari 2018 versoepeld worden.

Zo moeten vrijwilligersorganisaties worden vrijgesteld van de gebruikersbelasting en de eigenaarsbelasting van accommodaties die in gebruik zijn. Daarnaast moeten vrijwilligers het aanvragen van een verklaring omtrent gedrag vergoed krijgen via de organisatie. Deze kan daar vervolgens een budget voor krijgen van de gemeente. Tot slot wil de gemeente de leges voor evenementenvergunning afschaffen.

De versoepeling zal resulteren in een jaarlijkse vermindering van ongeveer 70.000 euro aan inkomsten voor de gemeente. Daarnaast zal de afschaffing van de leges op evenementenvergunningen en de VOG ongeveer 35.000 euro kosten. De gemeenteraad zal het voorstel in maart bespreken.

Foto: REGIO8

Lees ook

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.