gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Staatsen heeft positieve indruk van Zevenaar

564b0e6f5f255b881ce8eab77793d183.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik ben best positief getroffen door de wijze waarop inhoudelijk wordt gesproken", aldus Staatsen. "Maar ook de wijze waarop men met elkaar omgaat. Als het gaat om respect, naar elkaar luisteren, zorgvuldigheid. Dat zijn belangrijke waarden, ook in de politiek, en ik hoop als waarnemend burgemeester daar een bijdrage aan te kunnen leveren." Een belangrijke taak van Staatsen wordt het leiden van het herindelingsproces. Commissaris van de Koning Clemens Cornielje is er van overtuigd dat Staatsen dat kan. "Hij heeft zowel een bestuurlijke ervaring, maar ook een ambtelijke ervaring. Met name bij zo'n herindeling komt dat erg goed van pas."

Staatsen zet in het fusietraject een aantal zaken voorop. "Ik vind het heel erg belangrijk dat het richting de burgers duidelijk wordt wat de toegevoegde waarde van een herindeling is. Daarnaast is Zevenaar toch wat groter dan Rijnwaarden. Ik vind het heel erg belangrijk dat in het hele fusietraject de gelijkwaardigheid van beide gemeente voorop staat." De nieuwe burgervader ziet de komende anderhalf jaar positief tegemoet. "Tot op heden is mijn beeld dat het proces heel smooth en heel soepel en goed verloopt. En dat er heel veel onderling vertrouwen is. Zeker bij een herindelingsproces is het allerbelangrijkste dat je een basis van vertrouwen hebt."

Foto: REGIO8

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”