Ulft, Nederland
Terug

Sportlessen voor ouderen in Doetinchem

85b61661f00805bf06dfb4716bcf7f74.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is heel belangrijk om twee keer per week spier en bot versterkende oefeningen uit te voeren”, stelt coördinator Lydia van Kleef. Sportbuurtcoach Ans Roelofs vindt het belangrijk dat er een divers aanbod aan soorten sport aangeboden wordt. “We doen iedere keer een ander soort les. Bijvoorbeeld een vorm van volleybal of handbal, maar allemaal aangepast aan de senioren." Het sportieve motief is voor de ouderen niet de enige reden om mee te doen meedoen. “Ik vind het natuurlijk belangrijk om te bewegen, maar het allerbelangrijkste vind ik dat ik contacten blijf houden”, aldus deelnemer Evert Roodink. “Want op een bepaalde leeftijd vervallen die contacten.”

Het streven van Sportservice Doetinchem is dat ouderen twee keer per gaan sporten. “Dat vind ik helemaal niet zo’n gek streven, ik ben daar wel voor”, aldus coach Lia Peters. “Er zijn mensen die heel weinig tot niks aan sport doen, die lopen alleen af en toe met het hondje, dus daarom vind ik het wel echt belangrijk.” Van Kleef heeft een duidelijke visie over wanneer de twee dagen sport per week ingaan. “De planning is dat we begin volgend jaar in elke wijk twee keer per week bewegen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.

berkellandRaad.jpg

De keuze is reuze in Berkelland, nog even

De keuze is reuze in Berkelland. Nog even. Op 18 maart is de versplintering passé, dan kunnen de kiezers in het stemhokje nog bij zes partijen een hokje rood maken. In plaats van de huidige elf, verdeeld over 27 zetels.

Babour eigen foto.jpg

Van Didam naar Dubai: Babour blijft nuchter ondanks onrust in Midden-Oosten

Ondanks de onrust in het Midden-Oosten voelt de geboren en getogen Didammer Babour Hamayon zich nog veilig in Dubai. Een jaar geleden verruilde hij het dorp in de Achterhoek voor de miljoenenstad in de Verenigde Arabische Emiraten. Zijn moeder maakt zich wel zorgen, maar terug naar Nederland wil hij nog niet.

Schermafbeelding 2026-03-04 122231.png

Voertuig verwoest door brand op A18 ter hoogte van Doetinchem, bestuurder ongedeerd

Een auto is woensdagochtend volledig uitgebrand op de A18 ter hoogte van Doetinchem. De brand zorgde enige tijd voor vertraging op de snelweg.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 20.46.25.jpeg

Automobilist schiet tuin in bij ongeval in Wehl

Een automobilist is dinsdagavond in Wehl gewond geraakt nadat hij in botsing kwam met een andere auto en vervolgens richting een nabijgelegen tuin schoot. De persoon is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 21.15.28.jpeg

KIJK | Verkiezingsdebat Oude IJsselstreek gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Oude IJsselstreek zijn dinsdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de komst van een asielzoekersdorp, woningbouw en de toekomst van de DRU. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Oude IJsselstreek terug.