gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportlessen voor ouderen in Doetinchem

85b61661f00805bf06dfb4716bcf7f74.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is heel belangrijk om twee keer per week spier en bot versterkende oefeningen uit te voeren”, stelt coördinator Lydia van Kleef. Sportbuurtcoach Ans Roelofs vindt het belangrijk dat er een divers aanbod aan soorten sport aangeboden wordt. “We doen iedere keer een ander soort les. Bijvoorbeeld een vorm van volleybal of handbal, maar allemaal aangepast aan de senioren." Het sportieve motief is voor de ouderen niet de enige reden om mee te doen meedoen. “Ik vind het natuurlijk belangrijk om te bewegen, maar het allerbelangrijkste vind ik dat ik contacten blijf houden”, aldus deelnemer Evert Roodink. “Want op een bepaalde leeftijd vervallen die contacten.”

Het streven van Sportservice Doetinchem is dat ouderen twee keer per gaan sporten. “Dat vind ik helemaal niet zo’n gek streven, ik ben daar wel voor”, aldus coach Lia Peters. “Er zijn mensen die heel weinig tot niks aan sport doen, die lopen alleen af en toe met het hondje, dus daarom vind ik het wel echt belangrijk.” Van Kleef heeft een duidelijke visie over wanneer de twee dagen sport per week ingaan. “De planning is dat we begin volgend jaar in elke wijk twee keer per week bewegen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).