Ulft, Netherlands

Volleyballers van Active Living Orion zijn kampioen van Nederland

Foto: Sanne van Silfhout
De volleyballers van Active Living Orion zijn kampioen van Nederland. Draisma Dynamo werd vrijdagavond in de vierde wedstrijd van de finaleserie met 1-3 in sets verslagen, wat betekent dat de titel voor het eerst sinds 2019 naar Doetinchem gaat.
Jasper Hazelaar | 26 april 2024 21:57 | Aangepast op 26 april 2024 21:57
Orion verzuimde woensdagavond in de eigen Tosporthal nog om het af te maken, nadat er met twee gewonnen duels een 2-0 voorsprong was gepakt in de best-of-five serie. Bij een overwinning had Dynamo een beslissende wedstrijd afgedwongen, maar zo ver lieten de Doetinchemmers het in Apeldoorn niet komen. De thuisploeg nam in het Omnisport met 25-21 nog de leiding, maar daarna ging Orion over de Apeldoorners heen door twee sets op rij te winnen (14-25, 22-25). De vierde set bleek met 23-25 de beslissende.

Het is voor Orion de derde titel ooit en het eerste landskampioenschap sinds 2019, toen werd in de finaleserie gewonnen van Lycurgus. Na de overwinning in de bekerfinale tegen Numidia/VC Limax betekent het bovendien dat de Doetinchemmers voor het eerst de dubbel hebben gepakt. In het verleden won Orion driemaal eerder de beker, in 1979, 2013, 2017. De prijzenkast in de Topsporthal bevat verder drie supercups.

Lees ook

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Doetinchemse Uitdaging verhuist met ontmoetingsplek en 'Sjop' naar nieuw onderkomen

De Doetinchemse Uitdaging is met twee initiatieven verhuisd naar horecagelegenheid Streeckgenoot. Na...

Paskerk in Doetinchem straalt door kaarslicht tijdens populaire Gulden Mis

In aanloop naar kerstavond is woensdag de Gulden Mis gehouden in de Onze Lieve Vrouwe ten Hemelopnem...