gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

f6dba460f3761a49b87da4a78b4e4149.jpg

Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van de landstitel. De volleyballers wisten namelijk donderdagavond ook de tweede wedstrijd in de ‘best of five’ tegen het Groningse Nova Tech Lycurgus te winnen. Daarmee staan de Doetinchemmers nu op matchpoint voor hun vierde landstitel.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Orion kwam in hun eerste set sterk uit de kleedkamer. Ondanks een aantal punten die Lycurgus binnen wisten te slepen, bleef Orion het sterkere team en kwamen vroeg in de wedstrijd al op een ruime voorsprong. De Doetinchemmers bouwden deze voorsprong uit tot een overwinning van de eerste set met 25-14.

In de tweede set wist Lycurgus wat meer mee te doen met Orion. Lang bleven ze qua punten dicht bij elkaar. Toch waren het de mannen van coach Dirk Sparidans die de voorsprong aan de Doetinchemse zijde wisten te houden. De tweede set werd daarmee dan ook gewonnen met een minder ruime voorsprong (25-23).

In de derde set leek in het begin dat Orion de overwinning binnen drie sets naar zich toe ging slepen. Ongeveer halverwege de set wist Lycurgus zich voor het eerst in de wedstrijd sterk te laten zien, en kwamen op een 9-10 voorsprong. Na een spannend slot van de derde set waarbij Orion nog langs Lycurgus wist te komen, waren het de Groningers die de derde set op hun naam konden schrijven (28-26).

Beide teams kwamen sterk voor de dag in de vierde set. Ondanks een kleine voorsprong van Lycurgus, in het begin van de set, ging het lang gelijk op. Lycurgus kwam echter uiteindelijk wel op een setpoint uit (23-24). Toch hielden de Doetinchemmers zich sterk en sleepten uiteindelijk de tweede overwinning op Lycurgus binnen door met 26-25 de laatste set te winnen.

Voor Orion rest nu nog een wedstrijd in Groningen aanstaande zondag 11 mei. Als zij hier weten te winnen, slepen zij hun vierde landstitel binnen.

Lees meer over:

|

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.