gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

f6dba460f3761a49b87da4a78b4e4149.jpg

Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van de landstitel. De volleyballers wisten namelijk donderdagavond ook de tweede wedstrijd in de ‘best of five’ tegen het Groningse Nova Tech Lycurgus te winnen. Daarmee staan de Doetinchemmers nu op matchpoint voor hun vierde landstitel.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Orion kwam in hun eerste set sterk uit de kleedkamer. Ondanks een aantal punten die Lycurgus binnen wisten te slepen, bleef Orion het sterkere team en kwamen vroeg in de wedstrijd al op een ruime voorsprong. De Doetinchemmers bouwden deze voorsprong uit tot een overwinning van de eerste set met 25-14.

In de tweede set wist Lycurgus wat meer mee te doen met Orion. Lang bleven ze qua punten dicht bij elkaar. Toch waren het de mannen van coach Dirk Sparidans die de voorsprong aan de Doetinchemse zijde wisten te houden. De tweede set werd daarmee dan ook gewonnen met een minder ruime voorsprong (25-23).

In de derde set leek in het begin dat Orion de overwinning binnen drie sets naar zich toe ging slepen. Ongeveer halverwege de set wist Lycurgus zich voor het eerst in de wedstrijd sterk te laten zien, en kwamen op een 9-10 voorsprong. Na een spannend slot van de derde set waarbij Orion nog langs Lycurgus wist te komen, waren het de Groningers die de derde set op hun naam konden schrijven (28-26).

Beide teams kwamen sterk voor de dag in de vierde set. Ondanks een kleine voorsprong van Lycurgus, in het begin van de set, ging het lang gelijk op. Lycurgus kwam echter uiteindelijk wel op een setpoint uit (23-24). Toch hielden de Doetinchemmers zich sterk en sleepten uiteindelijk de tweede overwinning op Lycurgus binnen door met 26-25 de laatste set te winnen.

Voor Orion rest nu nog een wedstrijd in Groningen aanstaande zondag 11 mei. Als zij hier weten te winnen, slepen zij hun vierde landstitel binnen.

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.