gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

UIftse handbalster Housheer alweer naar vijfde eindtoernooi met Oranje

11ad142e8109854ad8805620ee508a4f.jpg

Dione Housheer staat met de Nederlandse handbaldames aan de vooravond van het Wereldkampioenschap in Zweden, Denemarken en Noorwegen. Het team is in voorbereiding op sportcomplex Papendal, wat voor de Ulftse bijna voelt als een reünie.

Nick Hermsen |
“Uit mogen komen voor je land is het leukste wat er is”, zegt Housheer vanuit het trainingscentrum in Arnhem. “De sfeer is meteen goed, het is altijd leuk als je de meiden een aantal weken niet hebt gezien, want iedereen heeft van alles te vertellen. Het voelt gelijk goed, ook de training, die was onwijs goed.” Hoewel ze pas 24 jaar oud is, is het voor de Ulftse alweer haar vijfde eindtoernooi met Oranje. Het blijft bijzonder om het Nederlandse shirt te dragen: “Het is dan vooral gezonde spanning. Je weet wel hoe zo’n toernooi eraan toegaat met dat reizen en de hotels. Dat is fijn dat de focus daar niet meer op ligt.”

De Nederlandse handbaldames spelen de groepswedstrijden in Fredrikshaven in Denemarken. Prettig voor Housheer, die al sinds 2018 in het land speelt. Eerst voor Nykøbing , en sinds 2021 voor Odense Håndbold. “Het voelt dan alweer een beetje als thuiskomen, want ik ben er natuurlijk het hele jaar door”, zegt de Ulftse lachend. “Dat is ook wel weer leuk. Het eten en alles is goed geregeld. Het is een beetje de bekende weg vooral, dus ik ga weer naar huis volgende week.”

Olympische Spelen?
De winnaar van het WK plaatst zich voor de Olympische Spelen van 2024. Er staat dus het nodige op het spel, naast een gouden medaille, maar Housheer wil nog niet verder kijken dan de relatief makkelijke groepsronde. Daarin speelt Oranje tegen Argentinië, Congo en Tsjechië. “Dat is te doen”, weet de Ulftse. “Het zijn tegenstanders die we moeten verslaan, en van daaruit kijken we verder. Een doestelling is lastig, maar we gaan naar het toernooi om te winnen.”

De eerste wedstrijd voor Nederland op het WK Handbal is op donderdagavond 30 november. Dan is om 18.00 uur Argentinië de tegenstander.

Foto: REGIO8

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.