gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

UIftse handbalster Housheer alweer naar vijfde eindtoernooi met Oranje

11ad142e8109854ad8805620ee508a4f.jpg

Dione Housheer staat met de Nederlandse handbaldames aan de vooravond van het Wereldkampioenschap in Zweden, Denemarken en Noorwegen. Het team is in voorbereiding op sportcomplex Papendal, wat voor de Ulftse bijna voelt als een reünie.

Nick Hermsen |
“Uit mogen komen voor je land is het leukste wat er is”, zegt Housheer vanuit het trainingscentrum in Arnhem. “De sfeer is meteen goed, het is altijd leuk als je de meiden een aantal weken niet hebt gezien, want iedereen heeft van alles te vertellen. Het voelt gelijk goed, ook de training, die was onwijs goed.” Hoewel ze pas 24 jaar oud is, is het voor de Ulftse alweer haar vijfde eindtoernooi met Oranje. Het blijft bijzonder om het Nederlandse shirt te dragen: “Het is dan vooral gezonde spanning. Je weet wel hoe zo’n toernooi eraan toegaat met dat reizen en de hotels. Dat is fijn dat de focus daar niet meer op ligt.”

De Nederlandse handbaldames spelen de groepswedstrijden in Fredrikshaven in Denemarken. Prettig voor Housheer, die al sinds 2018 in het land speelt. Eerst voor Nykøbing , en sinds 2021 voor Odense Håndbold. “Het voelt dan alweer een beetje als thuiskomen, want ik ben er natuurlijk het hele jaar door”, zegt de Ulftse lachend. “Dat is ook wel weer leuk. Het eten en alles is goed geregeld. Het is een beetje de bekende weg vooral, dus ik ga weer naar huis volgende week.”

Olympische Spelen?
De winnaar van het WK plaatst zich voor de Olympische Spelen van 2024. Er staat dus het nodige op het spel, naast een gouden medaille, maar Housheer wil nog niet verder kijken dan de relatief makkelijke groepsronde. Daarin speelt Oranje tegen Argentinië, Congo en Tsjechië. “Dat is te doen”, weet de Ulftse. “Het zijn tegenstanders die we moeten verslaan, en van daaruit kijken we verder. Een doestelling is lastig, maar we gaan naar het toernooi om te winnen.”

De eerste wedstrijd voor Nederland op het WK Handbal is op donderdagavond 30 november. Dan is om 18.00 uur Argentinië de tegenstander.

Foto: REGIO8

Lees ook

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

37-jarige Doetinchemmer aangehouden na grootschalige politieactie

Een 37-jarige man uit Doetinchem is dinsdagmiddag aangehouden bij een grootschalige politieactie in de binnenstad. De man bevond zich op de daken van gebouwen aan de Terborgseweg.